Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Мені — більше 20 тисяч на місяць, у Сосниці —топлять грубку. Як і чим гріються в районних газетах

У Мені — більше 20 тисяч на місяць, у Сосниці —топлять грубку. Як і чим гріються в районних газетах

 

Шалені платіжки за опалення отримали й редакції районних газет. Десь плачуть і платять, десь економлять і сидять у куфайках, плануючи наступного року переходити на дрова. Про ситуацію на Чернігівщині розповіли редактори «районок».

Задумались про дистанційнуНайбільші платіжки прийшли до менської редакції газети «Наше слово».

— У середньому нараховували більше 20 тисяч гривень на місяць. А за січень що вийде, побачимо. Бо ж ще холодніше було, — розповідає Олександр Назаренко, редактор газети. — Редакція — це окреме приміщення. За законом про роздержавлення, передано нам в оренду. За площею — це близько 80 квадратів. Усі комунальні платимо самостійно.

Якщо порівнювати з минулим роком, то майже у 20 разів більше виходить.

Ми — ТОВ, тому й платимо за газ як будь-яке інше промислове підприємство. Криза, коронавірус. До цього всього додались і непомірні платіжки. У нас, наприклад, це майже весь заробіток за місяць.

— Який вихід із ситуації?

— Поки платимо. Але розглядаємо різні варіанти. Навіть думаємо перейти на дистанційну роботу. А в приміщенні тільки підтримувати температуру, аби батареї не розмерзнися.

Підприємствам, які виробляють соціально значущі продукти, продають газ за нижчими тарифами. Та, мабуть, пресу не вважають соціально значущим продуктом.

Зі страхом чекали на січневі платіжки й у корюківському «Маяку».

— У нас центральне опалення і можливості відключитися цього року не було, — розповідає Ірина Гайова, редактор газети «Маяк». — Платіжка за листопад була з сумою майже 12 тисяч гривень. Торік у листопаді заплатили близько трьох тисяч.

Скоріш за все, від’єднаємось від центрального опалення. Надія на електрику. На крайній випадок, доведеться працювати з дому, для прийому оголошень шукати місце.

Від газу відмовились давно

Та виявилось, що добра частина «районок» від газу відмовилась уже кілька років тому. По-перше, край у нас дров’яний. А, по-друге, і минулорічні тарифи вже були задорогі.Так, у редакції «Вісті Сосниччини» поставили грубку.

— Раніше опалювали приміщення котлом. Та вже другу зиму, як на грубку перейшли. Вона опалює два кабінети, де і розміщуємось. Хоча раніше було вісім. Повелось потіснитись, — говорить Олена Кузьменко, редактор.

— Це ж і натопити, і почистити. Добрий шматок роботи.

— Справляємось самостійно. Я й сама, як треба, то ранком можу грубу натопити.

Не мерзнуть і у Новгороді-Сіверському. З газу на дрова років з десять як перейшли.

— Та у нас і так пів міста — на дровах. Про них і не забували. Печей-грубок не викидали.

І ми — не виключення, — розповідає Ганна Халімон, редактор газети «Сіверський край».

— Приміщення передано нам в оренду. Воно старе, початку 20 століття. На сім кімнат. У 80-ті топили котел дровами. Потім газ провели.

Поки топили дровами, було дуже тепло, — згадує. — Як перейшли на газ, що не рік, то холодніше.

Уже за мого редакторства виник конфлікт з газовиками. Та й платити стало нічим. То ж до котла повернулись. Установили дров’яний. Щось купимо, щось на спонсорських засадах дадуть. Край лісовий.

— Кочегара тримаєте?

— Посада в штатному розкладі є. Але цю зиму не брали окрему людину. Водій розтоплює. А ми вже, хто є, підкидаємо.

Як перейшли на дрова, то і фінансово відчутно полегшало, і в редакції потеплішало.

А от на Варвинщині дровам радіють менше.

— Кілька років тому нам довелося відмовитися від газу. Працює твердопаливний котел. Витрати поки менші, але мороки більше. Газівникам досі платимо за якесь міфічне обслуговування газопроводу, плануємо відмовитися, — пояснює Євгенія Зима, редактор газети «Слово Варвинщини».

Світлана Томаш, редактор газети «Новини Городнянщини», розповіла:

— Ми орендуємо три кабінети в колишньому чотириповерховому приміщенні райради, що тепер належить громаді. Після ліквідації РДА і райради приміщення здають в оренду. І плата за опалення розподіляється відповідно до орендованої площі між усіма організаціями, які тут нині розташувались. У позаминулому році в нас було чотири кабінети, ми від одного відмовились. Тож оплата в нас вийшла і за грудень, і за січень практично на рівні минулого року: за грудень 3800, за січень 3900 гривень. Це для нас посильно. Не скажу, що в кабінетах дуже тепло, але й не вимерзаємо. Градусів 18-19 тримається.

«ВісникЧ» №5 (1864) від 3 лютого 2022, Марина Забіян

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: районні, газети, опалення

Добавить в: