Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Валерія Куца затримали через 26 років. Судитимуть за вбивство

Радио

Валерія Куца затримали через 26 років. Судитимуть за вбивство

 

58-річний Валерій Куц, прилучанин, уже 26 років мешкає в Києві. З його слів, батько трьох неповнолітніх дітей, не працює. Він підозрюється в умисному вбивстві, яке було скоєне ще у 1995 році. З липня Куц сидить у Чернігівському СІЗО.Кажуть, у липні він їхав на море і потрапив у дрібну дорожньо-транспортну пригоду. Патрульним пред’явив справжнє еолійське посвідчення. Вони пробили його по базі даних. І з’ясувалося, що чоловік ще з 1995 року знаходиться в державному розшуку за підозрою у вбивстві.

На 2 лютого в Ічнянському районному суді призначено розгляд справи по його обвинуваченню. А звинувачення серйозне (чотири трупи). По цій справі двоє вже відсиділи, третій — у колонії, ще двоє не встановлені.

Нібито, усе почалося з бандитських розбірок під час «стрілки» за поділ сфер впливу в червні 1995 року. Прилуцький бандит на прізвисько Глобус, який був «правою рукою» кримінального авторитета Синяка, котрий у 90-ті сидів на нафтовій трубі, щось не поділив з лідером пирятинсь-ких братків Вітею Лисим (він теж був прилучанином). 10 червня 1995 року Лисий з двома братками на таксі «ВАЗ-2103» поїхав з Пирятина Полтавської області в Прилуки на розбірки. Таксист навіть не підозрював, що за кілька годин його вб’ють.

Начебто Лисий з друзями пішли в квартиру до Глобуса, а водій лишився чекати в машині. Пирятинських у Глобуса зустріли ще троє братків (підозрюють, що одним з них і був Куц) та два татарини. Випивали, розмовляли, а тоді хтось запропонував відпочити на озері біля села Удайці. Туди поїхали двома машинами всі, окрім Глобуса. Він лишився вдома і нібито дав команду розібратися з приїжджими.

Була ніч. Прилуцькі дочекалися, доки гості захмеліють, потім побили їх. Після чого, погрожуючи пістолетами «Вальтер» і «ТТ» та автоматом Калашнікова, заштовхали в машину і відвезли в лісосмугу за два кілометри від озера. Там застрелили Лисого і його братків. Таксисту наказали копати яму. Він копав і просив пощади, говорив, що в нього маленька дитина. Дорогою назад таксиста застрелили в його ж машині. У ліску неподалік Богданівки закопали труп. А машину відігнали подалі і покинули в кущах обіч дороги.

Мати таксиста кинулася на пошуки сина. Приїхала до прилуцької поліції, та їй нічим не змогли допомогти. Коли вона поверталася назад на Полтавщину, дорогою в кущах побачила машину сина. На лобовому склі була дірка від кулі, а в салоні — плями крові. Тіло знайшли аж у грудні, після того, як у листопаді правоохоронці затримали одного з братків за підозрою у вбивстві міліціонера. Затриманий обмовився про вбивство Лисого і трьох пирятинців. Ні міліція, ні прокуратура не повірили, доки не відкопали трупи.

У1997 році той, хто здав усіх, сів на 15 років. У 2001 за організацію вбивства на чотирнадцять років посадили Глобуса. У 2011 році, після 16 років розшуку, упіймали 45-річного Анатолія Книшенка (про це «Вісник Ч» писав тоді). Міліцейські інформатори вислідили його в дачному будинку батьків у селі Яблунівка Прилуцького району. Суд йому дав 15 років тюрми. Із встановлених слідством осіб лишився в розшуку тільки Куц (Кец, таке прізвисько в нього було). Йому теж загрожує «п’ятнашка». Та чоловік вини не визнає і наполягає, що на той час був у столиці і до цієї історії непричетний. Тепер слово за судом.

З часу скоєння злочину минуло більше 15 років. І, здавалося б, підозрюваного мали б звільнити від покарання заспливом строку давності. Проте перебіг призупиняється, якщо особа ухилялася від слідства і суду. Так що і через 16, і через 26 знаходять — будьте певні.

«ВісникЧ» №4 (1863) від 27 січня 2022, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, Куц

Добавить в:
 
 


Центр Комплект