Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Подружжя Корніенків відмовилося від природного газу і опалює будинок балоном

Подружжя Корніенків відмовилося від природного газу і опалює будинок балоном

 

У дворі козельчан Ігоря та Яни Корнієнків газова труба перерізана. Ще на початку літа газівники від’єднали будинок від мережі. Цьому передувала історія, подібна до багатьох тих, які трапилися з нашими читачами (люди часто телефонують, скаржаться. — Авт.).Газ одрізали

— Ми — багатодітна родина. Іванці — 19 років, Руслані — 12, Святославу — 10, Лук’яну скоро три. Будинок у нас більше 200 квадратних метрів. Користувалися субсидією. І вона фактично покривала сплату за комунальні послуги, — присідає до столу 39-річна Яна Корніенко.— В опалювальний сезон сягала семи тисяч гривень. Субсидійні гроші на руки не видають. Ці кошти надходять на спеціальний рахунок «Ощадбанку». І банк, згідно з договорами з надавачами комунальних послуг, перераховує їм гроші за світло, газ, воду, вивезення сміття і т.д. Щомісяця 20 числа мені приходило смс: скільки оплачено, який залишок. Ніяких повідомлень про заборгованість. Квитанції за газ отримувала з нулями. Живу спокійно, нічого не підозрюю.

На початку літа являється ціла делегація газівників, без дозволу заходять до двору — і зразу до газового лічильника: «У вас заборгованість 24 тисячі гривень. Якщо протягом трьох днів не заплатите, відріжемо газ». Я кажу: «Почекайте, треба розібратися. Такого не може бути. Ось в телефоні смски від банку збереглися, скільки субсидіальних коштів було, за що сплачено. Ось квитанції, які мені надходили, у них до сплати нулі». Та вони і слухати не захотіли. Про те, що існує якась заборгованість, не було ні листа-повідомлення (а він мав бути), ні попередження, ні-чо-го.

Я була шокована. Незрозуміло, звідки цей борг взявся. І ніхто не міг достеменно пояснити. Тим паче, що ні з водоканалом, ні з РЕМом таких проблем не виникло. Адже їм, як і за газ, банк перераховував гроші.Днів через десять уже чоловік п’ятнадцять явились, навіть з Ніжина приїхали. Екскаватор пригнали, хотіли на вулиці перерити і відрізати трубу. Наступають на мене, діти полякалися, чоловіка вдома немає. Я викликала поліцію. Приїхав наряд. Пояснила ситуацію. Поліціянти кажуть газівникам: «Ви без дозволу господарів не можете зайти у двір». Я показую поліцейським документи, смски. І правоохоронці розуміють ситуацію. Кажуть, що дійсно треба розібратися. Та раптом хтось дзвонить одному з поліцейських і все міняється. Поліція абстрагується від ситуації. Я стою перед ковшем екскаватора, щоб не дати розрити перед двором. І тоді спрацьовує, як я припускаю, уже випробувана схема. Нібито від сусідів на «104» надійшов дзвінок, що в нас у дворі запах газу. Для газівників — це привід зайти без перешкод, і вони заходять. Я кажу поліцейському: «Принюхайтеся, ніде нічого». Він погоджується. Прошу газівників: «Поміряйте приладом». Приносять газівники один, підозрюю, що підлаштований на потрібні цифри, і прошу електронний газометр. Дістають. На ньому якісь показники. Я наполягаю: «Надайте документи, де вказана норма». Доки я туди-сюди, вони розрізали труби, опломбували їх. Так ми лишилися без газу.

Купили електроплитку, електрочайник, елект-родуховка була. Дім теплий, коли сім років тому його будували, газоблоки клали не на ребро, а повністю, плюс утеплили, ще й обклали цеглою.


Стала я далі з’ясовувати, що й до чого. Згадала, коли закінчився опалювальний сезон, мені переказали з «білого дому», щоб ішла писати заяву на отримання коштів. Зараз же монетизація субсидій. І по закінченні опалювального сезону невикористані гроші можна отримати на руки.

І я пішла. Мені дали довідку, що у зв’язку з економією в мене на рахунку 24 тисячі гривень з копійками. Спочатку здивувалася такій сумі, а потім подумала, можливо все, якщо в нас по сім тисяч субсидія була. Мені в «білому домі» дали довідку, з нею й пішла в банк. Без довідки з відділу субсидії неможливо зняти кошти. У банку відкрили картку, і на неї зі спецрахунку переказали гроші. Я їх зняла і витратила на потреби родини. У мене навіть підозри не виникло, що може бути заборгованість. Адже продовжували йти квитанції з нулями.

Стала далі розбиратися. Виявляється банк переказував кошти на рахунок, який дали газівники, і це був рахунок за розподіл газу, а не за його використання. Але я в цьому не винна. Мені сказали, що є зекономлені кошти, я їх забрала. Якби значився борг, мені б їх не віддали — такий механізм монетизації.

Підключили котел по-новому. Обійшлося 1700 гривені

— Яно, і ви заплатили ті 24 тисячі?

— Ні. Я отримала зекономлені кошти на законних підставах. У людей дві тисячі боргу і їм ідуть відрізати газ. Чоловік неодноразово знімав сюжети, як це робиться в Козельці, і викладав в інтернет (Ігор Корнієнко — відомий на Козелеччині громадський активіст. — Авт.). Людина тисячу не заплатить, так вже йдуть. А тут 24 тисячі! Чому за сім місяців ніхто не з’явився, не сказав? Не повідомили. А зразу відрізали. Я припускаю, це якось пов’язано з громадською діяльністю чоловіка, який на всю Україну через інтернет розповідає, що робиться в Козельці. Думаю, мої припущення не безпідставні. Бо тільки-но виклав в фейсбук черговий сюжет, як 30 грудня знову прийшли газівники з претензією. Мовляв: «Сусіди кажуть, що котел у вас топиться, а газ же відрізаний». Одна з перевіряючих навіть рукою водила між опломбованими розрізаними трубами, наче там якась невидима труба є, через яку проходить газ. Обізвала мене крадійкою. їм стало цікаво, чим же ми топимо. Я б могла їх і на поріг не впустити без довідок про щеплення від коронавірусу. Та подумала, якщо не впущу, розцінять, як те, що щось приховуємо-. А нам нічого приховувати. Я впустила їх і показала. Газ відрізаний, а котел топиться від балона. Вони були шоковані, що ми їх обійшли, — Яна Корнієнко веде показувати, як все працює. — Проблеми з газівниками. Та ще й природний газ хтозна за якою ціною буде. Тому вирішили не відновлювати газопостачання. Для початку перейшли на електрику. Дітям у спальні купили електричні батареї. На кухню і в кімнати — «дуйки». У нас же, як у багатодітної родини, — 50 відсотків пільга на оплату комунальних послуг. Ми не в накладі, — продовжує Яна Корнієнко. — Опалення ніхто не переробляв. Чоловік звернувся до фірми, у якої купував котел і поцікавився, чи можна його переробити під пропан-бутан, бо чув, що таке вже є. Там сказали: «Без проблем».

Приїхав спеціаліст, не з якоїсь «шарашкіної» контори, а з фірми, що має дозвіл і проводить такі роботи. Майстер привіз дві форсунки, поміняв ті, що були, на нові, щоб через них під’єднати до котла балон з газом. Видав акт виконаних робіт. За роботу ми віддали 1700 гривень. У будинку достатньо тепло. Отож балон ми використовуємо лише, коли на дворі температура знижується до мінус десяти градусів. Одного вистачає на п’ять-сім днів. У нас же ще підлога з підігрівом. Балон обходиться у 740 гривень. Коли морози невеликі, ми вмикаємо на котлі лише режим «гаряча вода», щоб митися.

Якість скрапленого газу краща. Природний розбавлений, куби «летять», а тепла менше. Отож, у кого маленька хата чи дача, спокійно можна зробити так, як ми. Коли захотів, тоді й підтопив. І кікому не'кланятися. Звісно, ми не розраховуємо наступний опалювальний сезон обігрівати будинок балоном. Недавно купили твердопаливний котел. Щоб встановити, потрібно траншею копати, облаштовувати котельню. Та все робитимемо, як зима закінчиться.

— Так, а що ж з тими 24 тисячами?

— Вони мені казали: «Зустрінемося в суді». Та з суду нічого не надходило. Зараз ми не платимо І за розподіл газу, адже він відрізаний.

«ВісникЧ» №2 (1861) від 13 січня 2022, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газ, опалення, Корніенкі, Козелець

Добавить в: