• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 20 тисяч у місяць — лікарям, 13,5 — медсестрам стаціонарів

Радио

20 тисяч у місяць — лікарям, 13,5 — медсестрам стаціонарів

 

Обіцяють лікарям стаціонарів платити 20 тисяч гривень у місяць, медсестрам — 13 з половиною. Постанови Кабміну про підвищення ще немає, а паніка вже є. Правда, не у всіх. Звідки брати гроші? І нібито через брак коштів лікарів переводять на 0,7 ставки.— У нас немає такого, — говорить Григорій Ярошик, генеральний директор Ічнянської міеької лікарні. — На зарплату за січень достатньо коштів.

— По 20 тисяч?

— Ні, по-старому. Можем нашкрябать і по 20. Боюсь ризикувати. Заплачу, а далі що? Хоча б знать, що ми будем отримувать від НСЗУ (Національна служба здоров’я України).


У НСЗУ я дзвонив, — продовжує. — Ми подали пропозиції на укладення договорів/пакетів. Пропозиції наші відповідають вимогам. Питаю, коли буде підписаний договір. Договір, сказали, підпишуть у кінці січня. А гроші за новими договорами мають прийти в лютому. Я питаю нашого куратора: «Як зарплату підняти з 1 січня, коли гроші прийдуть у лютому?» Тож платитимемо, принаймні, у січні по-старому. Питання з підвищенням зарплат у кращому випаду, припускаю, вирішиться з 1 квітня.

— Чому навколо заговорили про 0,7 ставки?

— У більшості лікарень лікарі працюють на 1,5 ставки, в основному. Є 1,25 ставки. Наприклад, є лікар-онколог, а на пів ставки — лікар УЗД, Якщо піднять до 20 тисяч і на півтори ставки, буде не 20, а ЗО тисяч йому зарплати. Бюджет лікарні цього не видержить. Тобто треба мінять — 0,75 онколога і 0,25 лікаря УЗД. І від того вийде ставка, 20 тисяч. Зате перекриємо і УЗД і онкологію. Або лікар-хірург, він же ендоскопіст. Забрати в нього ендоскопію, забереться пакет від НСЗУ щодо ендоскопії. Тобто доведеться хімічить. Наприклад, пів ставки давать ендоскопіста, пів ставки хірурга, а в результаті має бути ставка. Бо на півтори ставки... Може, які лікарні витягнуть і на півтори, але не всі.

— У цьому році, думаю, до 20 тисяч зарплату лікарям піднімемо, — говорить Вячеслав Приліпко, генеральний директор Козелецької центральної районної лікарні, опорної в області, де є і пологове, і «ковідне» відділення. — Коли ми були бюджетною установою, мали пристосовуватись. Зараз ми комунальне підприємство, будь-яка форма оплати праці можлива. Якщо коштів достатньо, можна підвищити зарплати. Сподіваємося у 2022 році на підписання 14 пакетів з НСЗУ, отже на гідне фінансування. Зараз оклад хірурга без категорії — як мінімальна зарплата — 6,500. У лікаря і медсестри зарплата не дуже відрізняється. Лікарі отримують з преміальними трохи більше.

«ВісникЧ» №2 (1861) від 13 січня 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медицина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект