• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » ТОП-4 помилок при плануванні закупівель у Прозоро


Радио

ТОП-4 помилок при плануванні закупівель у Прозоро

 

Правильне планування – початок успіху. Оскільки закупівлі Прозоро чітко регламентуються законом, то замовникам необхідно бути особливо уважними при плануванні та проведенні закупівель.

Прочитайте цю статтю до кінця, і ви дізнаєтесь чотири найпоширеніших помилок під час планування державних закупівель.

Помилка №1 - Обов'язково опублікувати план одразу на весь рік

Багато замовників вважають, що зобов'язані на початку року опублікувати всі плани закупівлі до кінця поточного року. 

Проте згідно закону планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів (робіт, послуг). Тому якщо неможливо спланувати потребу до кінця року, то й публікувати в Прозоро цю інформацію закон не зобов'язує.

Замовник може затвердити план закупівлі на будь-який зручний період. Наприклад, рік, квартал тощо. Коли ви визначили потребу і затвердили план, його потрібно опублікувати на майданчику протягом 5 робочих днів.

Після виникнення нової потреби у закупівлі достатньо лише внести зміни до річного плану (у паперовій формі) та опублікувати на майданчику у вигляді нового рядка плану.

Помилка №2 - Враховувати суму лише одного договору для вибору виду закупівлі

Часто замовники укладають прямий договір без використання системи та публікують звіт про договір про закупівлю, виходячи з того, що сума договору не перевищує 50 тис. грн.

Однак вони не враховують, що це правильно лише в тих ситуаціях, коли річна потреба у предметі закупівлі не перевищує 50 тис. грн. Якщо ж протягом року з цього предмета закупівлі планується укладання інших договорів, тоді потрібно вибрати відповідний вид закупівлі та провести її у системі Прозоро:

  • від 50 тис. грн до 200 тис. грн - спрощена закупівля;
  • від 200 тис. грн - відкриті торги.

Помилка №3 - Опублікувати один план на кілька закупівель

Ще одна поширена помилка, коли планується декілька закупівель - розрахувати потребу в товарах (послугах, роботах) на рік і опублікувати план у вигляді одного рядка із загальною сумою на предмет закупівлі.

На жаль, у системі Прозоро так не працює. З одним планом можна зв’язати лише одну закупівлю. Тому, якщо за одним планом передбачається кілька різних закупівель, необхідно публікувати план у розмірі кожної конкретної закупівлі.

Помилка №4 - Коригувати план, якщо очікувана вартість у плані відрізняється від суми укладеного договору

Слід зазначити, що сума, яка вказується у плані - це очікувана вартість предмета закупівлі. Тобто сума, яку замовник планує витратити. Але якщо закупівля проходить через систему, очікується, що сума укладеного договору може бути меншою за очікувану вартість.

У такому разі не потрібно намагатись коригувати план після проведення закупівлі. Адже у ч. 1 ст. 4 Закону зазначено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану.

Тобто замовнику необхідно завершити публікацію плану та його коригування (у разі потреби) до початку закупівлі.

Тому не варто переживати, що сума в плані може відрізнятись від суми договору. Адже план публікується, щоб проінформувати учасників, що і коли ви плануєте купувати, а не для того, щоби показати фактичну суму укладеного договору.

Тепер ви знаєте найчастіші помилки при плануванні закупівель у Прозоро. Бажаємо успішної роботи із закупівлями. 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект