• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівські дітлахи та молодь сьогодні щедрують (відео)


Радио

Чернігівські дітлахи та молодь сьогодні щедрують (відео)

 

Сьогодні, 13 січня в Україні відмічають Щедрий вечір, або свято Маланки. Це свято називають ще Маланки, Василів вечір, Товста кутя, Щедра кутя. У цей день вшановують преподобну Маланку Римлянку, яка була черницею, пройшла непростий шлях та відкрила монастир. Традиційно, тричі за січень українці готують святкову вечерю та кутю і кожна має свої звичаї та значення. Щедрий вечір відрізняється від Святвечора. Перед Різдвом 6 січня готують 12 пісних страв, а 13 січня вже не відмовляють собі ні в чому.Деякі чернігівці відмічають, що аби дістати дрібні гроші довелося пройтися по банкам, бо кондуктори маршруток та працівники магазинів казали, що в них був ажіотаж з боку клієнтів, які намагалися розміняти гроші. Так, у Приватбанку на Рокоссовського, близько обіду всі дрібні гроші розібрали, а ось в Ощаді по тій же вулиці - розміняти крупні купюри можна була без проблем і без черги.

Крім святкового столу й традиційної вечері, 13 грудня не обходиться без веселощів. Різні компанії гуляють, танцюють, переодягаються в костюми та водять козу. Діти й молодь перед тим вчили щедрівки та рушали до різних господарів з вітаннями з Новим роком. Традиція живе й досі, а український Щедрик знає весь світ.


Тож, не дивлячись на те, що ми живемо у вік цифрових технологій - діти все ще ходять по домівках, аби вполювати на цукерки на дрібні гроші, навіть підлітки.

Щедрого вам вечора та щасливого нового року!Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щедрівки, діти, Маланка, кутя

Добавить в:
 
 


Центр Комплект