Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Хірургиня Тетяна Гізьо: «Те що лікує, ковід шкодить виразковій хворобі і посилює кровотечу»

Хірургиня Тетяна Гізьо: «Те що лікує, ковід шкодить виразковій хворобі і посилює кровотечу»

 

У Козелецькій районній лікарні врятували життя Петру Шевченку з Остра. Поступив з гангренозним апендицитом. Після операції виникла внутрішня кровотеча через виразку. А до двох напастей іще й третя — «ковід». Як лікувати, якщо «ковідні» препарати при кровотечі протипоказані?— Щоб у одного хворого водночас одне і друге, і третє — це вже страшно, — ділиться Тетяна Гізьо, завідувачка хірургічним відділенням КозелецькоТ районної лікарні.

— Треба було, як у тій приказці, пройти між крапельками і не намокнути. Сиділи, голови чухали довго, як починати лікування, як продовжувати.

«Ковід» лікується препаратами, які розріджують кров, і гормонами — і те й друге категорично протипоказане при кровотечі, — пояснює складність ситуації. — При кровотечі ми, навпаки, згущуємо кров і не даємо гормони.

Довелося балансувати між «ковідом» і кровотечею, визначати, що страшніше для життя, — продовжує. — На той момент страшніша була кровотеча. Пацієнт отримав гемостатичну терапію, тобто ліки по зупинці кровотечі, противиразкову терапію, переливання крові та плазми. Кровотеча зупинилася. Рана після апендициту зажила. Щодо «ковіда» ж на початку пацієнт не був важким.

Поступив на моєму чергуванні з діагнозом гострого апендициту, — згадує. — Усім, хто поступає, робимо експрес-методом дослідження на «ковід». Отримали позитивний результат.Апендицит прооперували за життєвими показниками. Апендикс був уже гангренозним. На третій день звернувся, думав, що мине, вигрівав на печі, а тепло тільки зашкодило.

Після операції зробили ПЛР-тест на «ковід», тест знову виявився позитивним. і в цей же час, на другий день після операції апендициту, сталася гостра кишково-шлункова кровотеча. Довелося зробити фіброгастроскопію. У народі — дослідження зондом. Виявили виразку дванадцятипалої кишки. Через кровотечу упав гемоглобін до 64 зі 148. (Гемоглобін — це речовина, яка переносить кисень від легень до тканин. Його ще називають залізовмісним білком або дихальним пігментом. — Авт).

Зараз із хірургічними проблемами справилися, треба ще впоратися з «ковідом», — продовжує хірургиня. — З’явилися ознаки «ковідної» пневмонії в легенях. Пневмонії при госпіталізації не було — і після операції слухали, і в процесі лікування. Кілька ж днів назад стало чутно хрипи. Сатурація, тобто насиченість крові киснем, упала до 72. А була 97. Даємо кисневу підтримку, медикаментозну. Але знову таки те, що з медикаментів лікує «ковід», шкодить виразковій хворобі і сприяє свіжій кровотечі.

Нетиповий випадок, — зазначає Карина Матюшко, терапевтка, з якою радилася у призначеннях Тетяна Гізьо.


— І пацієнт нетиповий, — усміхається Тетяна Володимирівна. — 66 років, а виглядає на 40. Спортивний, підтягнутий, енергійний. Я йому свої окуляри дала, щоб книжки читав. Щодня читає. Звик до руху — а тут лікарня. Та сподіваємося, скоро повернеться до повноцінного життя.

«Рука була холодна і синя. Долалося ампутувати»

Ускладнення «ковіду» бувають різні. Хвороба вражде весь організм і цілить по найслабших місцях.

— Бувало, щоб ускладнення «ковіду» призводило до операцій? — звертаюся до Тетяни Гізьо, завідувачки хірургічним відділенням Козелецької районної лікарні.

— Був тромбоз плечової артерії з гангреною верхньої кінцівки. Привезли через п’ять днів з початку тромбозу. Рука була холодною і синьою. Нам довелося ампутувати кінцівку. Але життя не врятували. Був тяжкий «ковід». інтоксикація за рахунок гангрени. Випадок цей трапився близько року тому.

— Чула про «ковідні» пальці на ногах. Ніби обмороження, але людина в холоді не була. Пальці червоніють, набрякають, болять.

— При «ковіді» дуже страждає нервова система. Виникають невропатії. Люди не можуть ходити. Скаржаться, що немає чутливості в ногах. Порушується функція опори і ходьби. Інколи стають на деякий час інвалідами, потребують тривалої реабілітації. Це все — неврологічні ускладнення. Адо насу І хірургію найчастіше потрапляють «післяковідні» тромбофлебіти, тромбози. Те, чим супроводжується коронавірусна інфекція за рахунок підвищеного , згортання крові. Хоч пацієнти отримують при «ковіді» розріджуючу І терапію, але бувають отакі ускладнення. Стараємося, коли лікуємо хірургічну патологію і «ковідну», обійтися без того, без чого можна. Намагаємося не призначати по хірургії те, що шкодить при «ковіді».

А по «ковіду» — те, що шкодить при хірургії. В основному це вдається.

Підбирається під 100 тисяч!

На 3 грудня на Козелеччині «ковідом» захворіло 4375 осіб, повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб. З них померло — 121.

В області зафіксоване число інфікованих коронавірусом підбирається під 100 тисяч — 95097. Померло 2625, з них двоє дітей.

«ВісникЧ» №1 (1860) від 6 січня 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гізьо, хірург, Козелецьк, коронавірус

Добавить в: