• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 260 працівників прилуцького хлібозаводу можуть лишитись без роботи?

Радио

260 працівників прилуцького хлібозаводу можуть лишитись без роботи?

 

Агро-промислове об’єднання імені Івана Супруненка ПрАТ «Прилуцький хлібозавод» попередив про можливе закриття. Підприємство випікає хліб та булки і дає роботу 260 працівникам!Звернення хлібозаводу адресоване голові Чернігівської ОДА Вячеславу Чаусу: «...Зростання ціни на газ, електроенергію, сировину, збільшення мінімальної заробітної плати... призводить до збитковості підприємства. Зокрема, ціна на газ для бізнесу зросла майже вдесятеро — у січневому контракті вона сягнула 52850 гривень за 1000 метрів кубічних... Може наступити колапс, який призведе до невиплати заробітної плати і зупинки підприємства».

При цьому в листі за підписом гендиректора підприємства Людмили Супруненко зазначається, що хлібозавод — бюджетоутво-рююче підприємство для Прилук, сплачує більше чотирьох мільйонів прибуткового податку.

Також хлібовиробники просять вплинути на ритейлів (роздрібна торгівля), які не сприймають підняття вартості виготовленої продукції.

— Від дня публікації минув тиждень. Хлібозавод працює?


— Станом на обід 4 січня — працює, — запевнив Олександр Сивенко, заступник прилуцького міського голови. — Звернення було. Але воно, швидше, попереджувальне. Можливо, підприємству доведеться оптимізуватися (зменшити чисельність працівників. — Авт.).

Виробники хлібопродукції порятунком у даній ситуації вбачають обіцяне Кабміном зниження ціни на газ на перший квартал до 25 тисяч гривень за тисячу кубів.

Вартість природного газу для юридичних осіб продовжує зростати. Експерти прогнозують ціну навіть до 90 тисяч гривень за тисячу кубів. У Прилуках кажуть, що як тільки вартість почала підвищуватися (ще півтора місяці тому), більше сотні працівників заводу «Білкозин» відправили за власний рахунок. «Білкозин» — виробник колагенової (їстівної) оболонки для ковбас.

Мінімальна заробітна плата з 1 грудня виросла з 6000 гривень до 6500.

Тим часом закупівельні ціни агротрейдерів на зернові продовжують знижуватися: за тонну пшениці третього класу правлять максимум 9500 (місяць тому — 10350 гривень), за тонну кукурудзи — 8000 гривень (було 8350), соняшнику — 19000 гривень (проти 20800). І тільки ріпак стабільний — максимум 20300 гривень за тонну.

«ВісникЧ» №1 (1860) від 6 січня 2022, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект