• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Оксана Плешкунова вбила чоловіка одним ударом ножа напередодні свого дня народження

Радио

Оксана Плешкунова вбила чоловіка одним ударом ножа напередодні свого дня народження

 

21 грудня суддя Деснянського райсуду Тетяна Рощина винесла обвинувальний вирок Плешкуновій Оксані Леонідівні, уродженці м.Курган РФ, жительці Чернігова. Жінка обвинувачувалась в тому, що о 23.30 21.04.2021, напередодні свого дня народження нанесла лише один удар ножем своєму чоловіку Олександру Устименко, через що той помер від масивної крововтрати. У цивільного подружжя залишився син 12 річний Михайло.

Потерпілою на суді виступала мати загиблого Устименко Лідія Андріївна. Син Оксани, після того, як побачив, що з батьком трапилось лихе побіг до сусідів, а вже ті викликали поліцію. Оксана та Олександр знали одного 21 рік, 18 років прожили разом, мали спільного сина, який у 2013 році тяжко захворів, пройшов операцію, потім три курси хіміотерапії та 6 курсів підтримуючої терапії, на даний час дитина продовжує хворіти, та є дитиною інвалідом з дитинства.На фото Оксана Плешкунова

З матеріалів судового розслідування вбачається, що жінка самостійно заробила на трикімнатну квартиру по вул.Льотній, доглядала сина, а ось її чоловік після того, як втратив хорошу роботу почав заглядати до чарки, Оксані у свою чергу через хворобу сина також довелось сидіти вдома. Доходи родини складалися з матеріальної допомоги на дитину-інваліда, орендної плати від квартири Олександра та його неофіційних підробітків.

Жінка свою свину у пред`явленому їй обвинуваченні за ч.1 ст.115 КК України (Умисне вбивство карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років) не визнала, підтвердила, що саме вона заподіяла смерть потерпілому, але робити цього не хотіла умислу на це не мала.

Оксана Леонідівна розповіла на суді, що 21.04.2021р. її цивільний чоловік Олександр просив її дати йому банківську картку, щоб купити спиртне, вона не давала, перед цим минулої ночі вони вживали алкоголь разом. Олександр настирливо вимагав, тоді вона дала картку, чоловік приніс спиртне, вона випила одну чарку, це приблизно було о дванадцятій годині дня, решту випив Олександр. В подальшому, в цей день, у вечірній час, ближче до ночі, вона знаходилася вдома у залі, де дивилася серіал, її син - у своїй кімнаті, Олександр - вже давно відпочивав у своїй кімнаті.
Потім вона захотіла поїсти. Пішла на кухню, взяла із холодильника яблуко та ніж, та направлялася в свою кімнату до телевізора, світло вона не вмикала, оскільки з вулиці у квартиру яскраво світять ліхтарі і ще було світло від телевізора, то не було потреби вмикати світло. Вона йшла прямо у зал, і несподівано із пітьми різко випав Олександр, який вийшов із спальні. Вона відчула на своїй голові, на волоссі тяжкість і біль - чи він потягнув її по волоссю, чи оперся, вона точно сказати не може, вона відчула біль, вони несподівано зіштовхнулися і відштовхнулися. Олександр сказав щось типу: «ходять тут усякі», він так часто казав, вона відповіла йому типа «так ти йди спати», зраділа, що він пішов знову до своєї кімнати, з якої вийшов, до спальні, почула, що скрипнуло ліжко. Вона повернулася до кухні, бо згадала, що у неї ще є хлоп`я, поклала на кухні ніж, взяла хлоп`я та яблуко, що так і залишалося в її руці, і повернулася у зал, дивитися телевізор.На фото справа - Олександр Устименко

Через деякий час до неї увійшов її син, він був переляканий та попросив її, щоб вона пішла подивилися, що там папа. Тоді вона увімкнула світло, спочатку пішла до спальні, але там Олександра не було. Вона побачила краплини крові і пішла за ними і вже в кухні виявила Олександра, який лежав на підлозі. Вона почала його тормошити, щоб він прийшов у себе, намагалася підняти його, але побачила, що у нього очі закотилися під лоб та посиніли губи, вона злякалася і попросила сина, щоб той покликав сусіда згори. Намагалася зробити потерпілому штучне дихання. У Олександра вона побачила рану, з якої вже не йшла кров. Вона її промила, обробила та заклеїла, дуже розгубилася. Коли вона дивилася телевізор ніяких звуків, зокрема і від падіння тіла, вона не чула.

На суді у якості свідків також виступали батьки подружжя, однокласники, куми і т.д. Вони розповідали, що 4 квітня у Олександра був день народження і Оксана подарувала йому мобільний телефон, була доброю господинею, готувала, шила, нещодавно придбала у квартиру нову кухню. На думку батьків Оксани вона боялася потерпілого, коли він випивав, іноді із ним вживала спиртні напої, але не зловживала, вдома у себе донька підтримувала чистоту і охайність. Потерпілий був два рази у Халявині на лікуванні.

Сусід обвинуваченої та загиблого військовий пенсіонер, якого покликав син Оксани Михайло, розповів, що у квартирі, де сталося вбивство бачив краплини крові, ймовірно Олександр Устименко пересувався по квартирі, маючи рану. Сказав що ні Олександр ні Оксана буйними не були, іноді випивали. Олександр однозначно, коли тверезий - дуже хороша людина, коли вип`є, ставав іншим, замкнутим, насупленим, не балакучим, проте на людей не кидався. Іноді Оксана була у стані алкогольного сп`яніння, але так, щоб її вели додому під руки - він не бачив. Сварок та агресії в сім`ї цих сусідів він не чув, але він живе вище та в другому крилі будинку. Як мати і господарку Оксану Плешкунову охарактеризувати не зімг, але зазначив що більше всього уваги дитині приділяли дідусь та бабуся.На фото Оксана разом з сином у Музеї Цікавої Науки

Ще один свідок в судовому засіданні показав, що він загиблому доводився кумом, товаришував із ним класу із 5 чи 6-го, потім разом пішли до інституту, до весілля потерпілого зустрічалися часто, а потім все рідше, примірно 1 раз у місяць він бачився з потерпілим, але додому до нього з Оксаною не приходив. Обвинувачену знає, спочатку Оксана із загиблим жили непогано, але якщо жінка випивала, стосунки були погані, Олександр завжди намагався її заспокоїти, так, на зустрічі однокласників, Оксана після вжиття алкоголю стала агресивною, казала Олександру, хто він такий, зараз вона йому як дасть. Він так зрозумів, що це через гроші. Олександр про проблеми в своїй сім`ї не повідомляв. Якось він зустрів одного спільного знайомого, який розповів йому, що Олександр ходить з новим шрамом, тоді він запитав, звідки цей шрам, у Олександра, той відшуткував, що це Оксана зробила в пориві пристрасті. Про цей шрам він дізнався приблизно півтора роки тому. Зі слів потерпілого він зрозумів, що між Олександром та Оксаною була бійка і поранення, від якого залишився шрам, який чоловік отримав в результаті цієї бійки.

Ще одна свідок в судовому засіданні показала, що із загиблим вона товаришувала з 9 класу школи, вона та загиблий хрестили дитину у спільних знайомих. Загиблий ділився своїми переживаннями щодо свого сина, його хвороб, так у березні 2019 року на похороні однокласниці, де вони були разом, Олександр сказав їй, що в його особистому житті все складно, кожний день вдома його чекає провокація, але піти він не може, бо вважає, що у дитини має бути мама і тато.

Устименко Лідія Андріївна мати загиблого, в якої теж був день народження в один день з Оксаною - 22-го квітня, розповіла на суді, що про його смерть дізналась о 9.30 ранку від матері Оксани по телефону. Казала, що з невісткою та сином в неї були нормальні стосунки, коли вони не випивали, до господарювали та робили уроки з сином. Інша справа, коли вип’ють. Онук казав їй, що це мати в усьому винна, батько прийде з роботи, а вдома - її подруги, застілля, тоді і Олександру також чарку наливають. Оксана та Олександр разом прожили 15 років.
Олександр ніколи не скаржився на Оксану, не працював приблизно півроку до своєї смерті, у Халявині - не лікувався. Якось років з п`ять тому їй довелося викликати поліцію на адресу де жили невістка та син, бо треба було приструнити сина, одного разу, коли Оксана з онуком приїхали з лікування, вони пішли до неї, бо Олександр був вдома у стані сп`яніння і не відчинив їм двері.

Відповідно до висновку експерта при огляді трупу Олександра було виявлено одне проникаюче в черевну порожнину колото-різане поранення з ушкодженням печінки та ворітної вени. В крові Олександра Устименка був виявлений етанол в концентрації - 3,8 г/л, що відносно живої людини може відповідати тяжкому ступеню алкогольного сп`яніння.

Відносно Оксани Плешкунової було проведено негласні слідчі (розшукової) дії, жінка 21.05.2021 розповіла телефоном про обставини вчинення кримінального правопорушення, що їй інкримінується.

Устименко Лідія Андріївна заявила цивільний позов, аби суд стягнув на її користь моральну шкоду у розмірі 500 тисяч гривень, проте суддя задовольнила позов на суму 100 тисяч гривень. Оксані Плешкуновій призначили покарання у виді 8 років 6 місяців позбавлення волі. На вирок може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова - протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вбивство, Рощина, Устименко, Плешкунова

Добавить в:
 
 


Центр Комплект