Антирекорд по-прилуцьки

 

Через те що депутати Прилуцької міської ради у 2021 році не змогли затвердити місцевий бюджет, Прилуки так і залишились єдиним «безбюджетним» містом. Упродовж року воно функціонувало за тимчасовим кошторисом.Схоже, що ситуація може повторитися і в 2022 році. Адже 17 обранців (із 34) не прийшли 24 грудня на позачергову сесію, на якій мали розглядати бюджетні питання. Тож міська голова Ольга Попенко визнала її такою, що не відбулася. До речі, ще в травні вона спрямувала до Верховної Ради звернення з проханням призначити перевибори міської ради. За словами одного з нардепів Бориса Приходька, їх можуть призначити на 27 березня 2022 року.

— Опозиційні депутати вже рік не приходять на засідання сесії, ставлячи власні чи політичні інтереси вище за інтереси всієї громади. Це — представники фракцій політичних партій «Рідний дім», «Слуга народу», «Опозиційна платформа за життя», «Сила і честь», «Європейська партія України»і один — із «Нашого краю». Вони постійно блокують виділення коштів на програми підтримки населення. Попри це, ми, відповідно до 38 пункту Бюджетного кодексу, профінансувапи всі захищені Статті, — говорить Ольга Михайлівна. — Ми не можемо підвищувати вартість послуг із теплопостачання. Це забороняє Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води (його уклали 9 лютого 2021 року між Кабінетом Міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». — Авт.). Для компенсації комунальному підприємству «Прилукитепловодопостачання» за спожите населениям тепло в нас було передбачено 3 мільйони гривень. Щоб використати гроші,

І нам треба було терміново розглянути відповідне питання на позачерговій сесії. Та, на жаль, кворуму не вийшло. Підприємство зосталося без грошей. Йому нічим погасити борги перед НАК «Нафтогаз України». Мешканці багатоповерхівок, які створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, хочуть провести модернізацію, й утеплення будинків. Ми маємо допомогли їм. Для цього можна було б використати до мільйона гривень. Потрібно одне — щоб дали добро депутати міської ради. Зависли й земельні питання, а також програми, що стосуються пільгового перевезення школярів у 2022 році, харчування учнів 1-4 класів і харчування в дошкільних закладах.

За словами депутата міськради Сергія Ткаченка, на сесію мало бути винесено 77 питань, які за один день просто нереально розглянути. Жодне з них напередодні не пройшло ухвалення спеціальною депутатською комісією, адже, відповідно до рішення суду, комісія і секретар міськради (Сергій Чміль)... нелегітимні. Нагадаємо: у грудні 2020 року секретарем міськради обрали Артема Рожка. За кілька днів Ольга Попенко ветувала це рішення депутатів. Рожко подав до суду. Опозиція відмовилась ходити на засідання. Робота ради відтоді заблокована.

— Регламент і процедуру сповіщення про проведення сесії порушено, аргументує Сергій Григорович. — Про сесію нас повідомили за день, хоча мали б за тиждень. Як за один день можна вивчити всі 77 питань, щоб розглянути їх на сесії? Ми, опозиційні де-. путати, стоятимемо на своєму. Мета в усіх нас одна — підняти Прилуки з колін! Щоб місто було привабливим для інвесторів і туристів. І шоб молодь не хотіла звідси виїжджати!

На думку депутата Чернігівської обласної ради Дмитра Пахомова, мер Прилук має організувати зустріч з опозиційними депутатами, щоб обговорити порядок проведення сесії і бюджет на 2022 рік.

«Гарт» №1 (3066) вsд 6 січня 2022, Ольга Іванченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міськрада, Прилуки

Добавить в: