Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Камера, виготовлена компанією Макса Полякова, відзніме момент зіткнення космічного корабля NASA з астероїдом Діморфус

Камера, виготовлена компанією Макса Полякова, відзніме момент зіткнення космічного корабля NASA з астероїдом Діморфус

 

Протиастероїдна місія NASA “DART” використовує камеру, виготовлену компанією українського бізнесмена Максима Полякова


Наприкінці листопаду відбувся запуск ракети SpaceX Falcon 9, що бере участь в місії NASA з випробування технології захисту Землі від потенційних астероїдних небезпек. Вона доправила в космічний простір корабель DART та його супутник LICIACube, оснащений камерою виробництва компанії Dragonfly Aerospace, якою володіє Макс Поляков. Цей високопродуктивний формувач зображень передасть на Землю кадри зіткнення космічного апарату з астероїдом Діморфус.

Місія національної космічної агенції має за мету виявити, чи можливо за допомогою удару по астероїду спровокувати зміну його руху, вберегти нас від його падіння на Землю та викликаних цим наслідків.

Аби зафіксувати експеримент, окрім Gecko від Dragonfly Aerospace, на кубсаті LICIACube також встановлена друга оптична камера та інше обладнання для збирання інформації про небесне тіло й надсилання зображень. Розробкою та виготовленням супутника займались компанія Argotec та Італійська космічна агенція.

За словами Браяна Діна, гендиректора та співзасновника Dragonfly Aerospace, те, що NASA та Argotec обрали камеру Gecko аби вкомплектувати першу подібну місію, підтверджує високу технологічність та якість продуктів компанії. Оптичними камерами виробника і раніше користувались різні місії, в тому числі для далекого космосу, проте можливість бути причетним до DART — особливий здобуток через можливу користь для захисту планети від астероїдів.

Максим Поляков став володарем контрольного пакету акцій Dragonfly Aerospace навесні 2021 року. Це вже не перший космічний бізнес в портфелі українського бізнесмена.

Цікаві деталі місії DART та роботи камери Gecko

Згідно з планами NASA, після 10 місяців польоту DART досягне подвійної астероїдної системи, що складається з Дідімусу та Діморфусу, у період з 26 вересня по 1 жовтня 2022 року.

Космічний корабель вріжеться в Діморфус зі швидкістю близько 6 кілометрів на секунду. Передбачається, що кінетичний удар скоротить орбіту Діморфуса навколо Дідімоса на кілька хвилин.

При зіткненні космічний апарат буде зруйновано, проте перед цією подією від нього відокремиться невеликий супутник LICIACube, який буде вести спостереження за експериментом.

Швидкість та якість запису будуть особливо важливими. А супутникова камера Dragonfly Aerospace з великим високошвидкісним сховищем даних здатна забезпечити відео з високою частотою кадрів та яскраві знімки.

Макс Поляков, Dragonfly Aerospace та Firefly Aerospace

Авіакосмічна компанія, що тепер належить українцю, розташована в південноафриканському парку Стелленбош. Вона ще з 80-х років створює високопродуктивні оптичні корисні навантаження та супутникові платформи, займається розробкою компактних рішень, що дозволяють отримувати дані з космосу.

До програм національної космічної агенції США долучений ще один бізнес українського інвестора — ракетобудівна компанія Firefly Aerospace з виробничими потужностями в Техасі та дослідницьким центром в Дніпрі. Вона виготовляє місячний лендер Blue Ghost, який у 2023 році доправить на місячну поверхню комплект з десяти корисних навантажень в рамках програми Arthemis.

Окрім двох вищезазначених проєктів, група компаній українця Noosphere включає ще декілька космічних бізнесів: EOS Data Analytics, Flight Control та SETS. Разом вони становлять єдину екосистему, що дозволяє контролювати повний цикл космічних місій і не залучати сторонні компанії для надання клієнтам кінцевих продуктів. І космічна логістика, і спостереження за земною поверхнею із супутників, і отримання комплексних аналітичних даних — все виконується власними потужностями.

Хто такий Максим Поляков?


Поляков Максим Валерійович — українсько-американський бізнесмен в галузях інформаційних технологій та космічної промисловості. Також є економістом, громадським діячем, інвестором та філантропом. Захоплюючись теорією Ноосфери Вернадського, заснував фонд Noosphere Venture Partners. Походить з міста Запоріжжя, основну діяльність в Україні зосередив в Дніпрі.

Нагороди та досягнення:

2009 — «Підприємець року» в Шотландії за версією Ernst & Young.
2017 — почесний кавалер FAI за значний внесок у вдосконалення систем управління спортивними подіями та нарахування очок.
2018 — нагороджений національною премією України «Людина Року» за «За вагомий внесок у відродження українського космосу».
Також у 2018 році Cambridge University Press опублікували книгу про підприємців, в тому числі Максима Валерійовича Полякова, які вплинули на становлення економіки в США: Hammer and Silicon: The Soviet Diaspora in the US Innovation Economy — Immigration, Innovation, Institutions, Imprinting, and Identity Paperback

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: