• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Через перехід з метану на інше паливо ціна на проїзд у чернігівських маршрутках підвищиться

Радио

Через перехід з метану на інше паливо ціна на проїзд у чернігівських маршрутках підвищиться

 

Про це на сьогоднішній ранковій нараді у мерії повідомив заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Геращенко. Одним з нагальних питань, про які доповідав Геращенко стала проблема міського транспорту.Так, заступник міського голови повідомив, що у Чернігові залишилась лише одна метанова заправочна станція, при цьому 160 автобусів, які курсують по маршрутам міста використовують саме метан. Через це 1-3 січня вийшли лише 40-65% від запланованого випуску автобусів на маршурти, сьогодні 4 січня виїхали 148 автобусів, коли ж потреби міста у перевезенні громадян повинні забезпечувати 190 автобусів. Також на маршруті працює 62 тролейбуси. Тож містянам слід готуватися до незручностей і планувати свій час, коли вони поспішають на роботу.

Зараз перевізники переобладнують автобуси таким чином, аби вони могли працювати на пропан-бутані, і враховуючи дану ситуацію в кінці 2021 року 30 грудня була подана заява від перевізників, щодо перегляду тарифів на проїзд у 2022-му році.

Мер міста Владислав Атрошенко
зауважив, що через перехід на інше паливо (пропан, бутан та бензин) перевізники не можуть возити людей за нинішніми цінами. Також він зауважив, що їм краще переходити одразу на бензин, тому що пропан-бутан, як і метан також може стрімко здорожчати. Очільник міста повідомив, що ця проблема не локально чернігівська, а всеукраїнська.

Всеукраїнські ЗМІ повідомляли, що в Україні останнім часом припинили роботу десятки АЗС, які торгують стислим газом метаном (CNG). Висока вартість цього палива робить бізнес із продажу нерентабельним. Так, найбільша в країні мережа АГНКС "Укравтогаз" з 1 жовтня підвищила вартість компримованого природного газу до 37,68 грн/куб. м. Порівняно з вереснем 2021 року ціна на пальне зросла на 47%, а щодо січня – на 143%, повідомляв Enkorr. Така вартість пояснюється рекордним зростанням закупівельної ціни на газ до 29,88 грн/м3.

Довідково:

Зараз бензин A-95+ коштує 32.23 грн., A-95 - 30.51 грн., A-92 - 29.82 грн., дизельне пальне - 29.66 грн., газ - 19.00 грн.Мер міста, сказав, що в разі підняття вартості проїзду будуть моніторіти ситуацію по іншим містам України, які мають на сьогодні приблизно схожу з Черніговом ситуацію.

Тож перегляд у тарифів у 2022-му році, скоріш за все, - неминучий.

Зараз проїзд у чернігівських маршрутках становить 8 гривень, таку ціну було встановлено у вересні минулого року виконкомом

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: метан, пальне, маршрутки, Геращенко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект