Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зламані хрести, пошкоджені пам'ятники – в Ніжинському районі зруйнували могили під час вирубки дерев

Радио

Зламані хрести, пошкоджені пам'ятники – в Ніжинському районі зруйнували могили під час вирубки дерев

 

Зламані хрести, пошкоджені пам'ятники та огорожі могил. На похованнях – спиляні гілки дерев та сліди від коліс техніки. Після санітарної рубки дерев місцеві жителі виявили близько двох десятків пошкоджених могил на кладовищі у Ховмах Ніжинського району.  Жителі Ховмів кажуть, могили рідних важко знайти, бо трактор зрівняв їх із землею.Анатолій Зінченко говорить, про пошкодження могил своїх рідних йому дзвінком повідомив брат.

"Хрести валяються, а де могили, як нам тепер їх знайти? Роками ми прибирали їх, а тепер. Це, звичайно, вандалізм, і страшний вандалізм".

На сільському кладовищі зібралися біля двох десятків людей. Збирають підписи під зверненням до депутата Ніжинської районної ради Миколи Шкарупи. Він викликав на кладовище поліцію.

"Поліція склала два протоколи. Один за вандалізм, інший за вирубку дерев, тут не вимітка йде, тут просто заробляння коштів. Говорять що звідси вивезли десь чотири лісовоза. У лісовозі більше десяти складометрів. Один складометр кругляка стоїть 2200, можна порахувати, це більше ста тисяч, мабуть".

Вирубка дерев на кладовищі законна, говорить головний спеціаліст відділу житлово-комунального майна Комарівської сільради Іван Мазун.

"Сосна, дерева. Висота стовбура 15-20 метрів, діаметр стовбура, кількість штук тридцять. Ми з екологією погодили. Акти в екологію надані, вони в екології, у березні місяці я особисто відвіз".

Рішення про спил дерев, погодила спеціальна комісія. Сільська рада уклала договір із директором фермерського господарства, який взявся знести 30 аварійних дерев. Ділова деревина йшла в рахунок оплати по безоплатному випилюванню за надані послуги, а дрова розвозилися по закладах соцсфери, каже юрист Комарівської сільради Геннадій Горда.

За словами секретаря сільської ради Ніни Пісні, якби не рубали аварійні дерева, то вони б попадали самі.

Усі пошкоджені могили відновлять, сказав директор фермерського господарства Григорій Лобода, яке проводило вирубку.

"Ніхто ж цього не хотів, але воно сталося. Так що люди знають про це, староста і усі. Попередньо навіть, приступивши до роботи ми ставили до відома, що доводьте до відома людей, якщо шкода, то будемо відновлювати. Ми приїхали навести порядок у понеділок, але там група волонтерів чи противників наших, п'яні, нам курточки порвали, вигнали нас з кладовища. З кладовища на сьогоднішній день навіть у школу директорка не схотіла дрова брати і в клуб, нікуди. Я їх не контролював, ліс лежить, він і зараз лежить".

Поліція розслідує обставини пошкодження могил у Ховмах, сказала провідна інспекторка сектору комунікації ГУНП в області Наталія Слабеняк.

"Поліцейські виявили пошкодження на 15 могилах. Там були зламані хрести, пошкоджені пам'ятники та огорожі могил. На похованнях знаходилися спиляні гілки дерев, а також наявні були сліди від коліс техніки. Поліція відкрила провадження за частиною 1 статті 297 ККУ – це наруга над могилою, або іншим місцем поховання. Максимальна санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років".

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вандалізм

Добавить в:
 
 


Центр Комплект