Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Депутати Чернігівської облради прийняли бюджет області на 2022 рік

Депутати Чернігівської облради прийняли бюджет області на 2022 рік

 

102 мільйони гривень виділять на оплату енергоносіїв лікарням області. Таку суму заклали у бюджет регіону, який загалом складе майже 3 мільярди гривень. Ще 10 мільйонів виділять комунальному підприємству "Ліки Чернігівщини". Про це Суспільному розповів директор департаменту фінансів Валерій Дудко.Нагадаємо, оренду майнового комплексу колишнього КП "Ліки України" приватній компанії продовжили до лютого. До того часу мають створити нове комунальне підприємство, оформити ліцензії на продаж і виробництво ліків.

"Передбачається, що ми шляхом приватизації того майна, яке не потрібне, 10 мільйонів у бюджеті заклали. Управління комунального майна буде займатися приватизацією, перелік об’єктів має затвердити обласна рада. Це половина цих коштів, друга половина – пропозиція буде наступна. Сформувати за рахунок залишків бюджету розвитку, який буде на 1 січня", – розповів Дудко.

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус сказав, що всі витрати медичних закладів за енергоносії мають закласти в обласний бюджет на 2022 рік. Якщо лікарні будуть робити це за гроші Національної служби здоров’я України, то якість надання послуг у лікарнях погіршиться. Заборгованість, яка є сьогодні, частково погашається.

"Ідуть часткові погашення заборгованості по обласній лікарні, відбуваються платежі, хоч і невеликі. Ідуть погашення по онкодиспансеру і так само відбуваються і по іншим закладам. Сума заборгованості на сьогодні 23 мільйони гривень".

Скільки на це треба закласти грошей, невідомо. Щоб врахувати цю суму у бюджеті, початок сесії відклали на півтори години.

Зараз цей бюджет, сказав Дудко, має прихований дефіцит у 334 мільйони гривень, він значно гірший, ніж поточного року.

За цей час управління охорони здоров’я спільно з департаментом фінансів прораховували цю суму. Розпочали сесію о пів на другу. Запропонували закласти ще 102 мільйони гривень на оплату енергоносіїв лікарням області.

"Передбачити кошти для багатопрофільної стаціонарної медицини 44 478 900 гривень, спеціалізованої стаціонарної допомоги населення 55 038 000 гривень, екстрена та швидка допомога населенню 3 591 900 гривень, стоматологічна допомога 1 120 400 гривень", – пояснив директор департаменту фінансів Валерій Дудко.

Скільки складе заборгованість лікарень за енергоносії на кінець року, поки невідомо. Її також сплатять за рахунок обласного бюджету.

"Скільки вона буде чи 23 чи 32 мільйони гривень, зараз не вгадаєш. Ніхто не допустить відключень медичних установ, і це розуміють директори й, безумовно, і ОДА. Буде вирішуватися ситуація по факту", – додав Валерій Дудко.

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: облрада, бюджет

Добавить в: