Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Семенівський лісгосп деревця в горщиках не висилатиме, там землі 25 кілограмів

Семенівський лісгосп деревця в горщиках не висилатиме, там землі 25 кілограмів

 

Лісгоспи Чернігівщини почали потроху заготовляти і продавати новорічні дерева.Найдешевші ялинки продає семенівський лісгосп. Невелика ялинка до метра — 70 гривень, деревце від метра до півтора — 100 гривень, вища, до двох метрів — 120 гривень, 2-2,5 метри — 150 гривень, 2,5-3 метри — 200 гривень. У порівнянні з перекупниками — як даром.


— Збираєтеся продати 1790 новорічних дерев? Це сосни чи ялини? — запитала Андрія Дудка, директора ДП «Семенівське лісове господарство».

— І те й те, але ялини більше. Заготовляти ще не почали. Якщо ялини зрубати зараз, то обсиплються. Ялину треба зрізати перед тим, як її встановлюєш, інакше прийдеться йти за ще. однією.

Сосну можна зрубати раніше, нічого не станеться, вона довго стоїть.

— Але ж порижіє.

— Навпаки. Але сосни в нас дуже мало.. Всього кілька сотень буде на продаж.

Семенівка щороку купує близько тисячі дерев, це максимум. Можливо, одну-три сотні ще куплять немісцеві. Тобто заявлені 1790 дерев ми продати готові, але зразу всі рубати не будемо.

Далеко не возитимемо, семенівський баздр поруч з лісгоспом.


Саджаємо щороку декілька гектарів новорічних дерев. Не всі виростають ідеальними. Років вісім треба, щоб виросла новорічна ялина. Шести років достатньо для сосни.

— У минулому році ваші недорогі ялинки в горщиках створили ажіотаж в інтернеті. Було багато бажаючих, просили надіслати поштою...

— Ялинки в горщиках у продажу вже є. Блакитна —. 285 гривень (там один горщик ЗО гривень коштує). А проста ялина — від 150 гривень. Горщики — великі садові пластикові. Бажаючих придбати ялинку з корінням небагато. По-перше, вони дорожчі. По-друге, ялинки невеликі, до метра.

Чесно кажучи, я вважаю: якщо хочеш ялинку посадити, прийди, купи навесні саджанець. А так — це дивакуватість на фоні боротьби за екологію: не хочу зрубану, а хочу з корінцям (яка потім швидше за все пропаде). Але хоче людина — хай купує. Кілька штук ми продали вже в цьому році як новорічні. Клієнт приїхав з Києва своїм транспортом, оплатив, повіз. Хто хоче, хай приїжджає, готові продати ще 50 штук. Висилати поштою ніхто не буде: там однієї землі 25 кілограмів.

Продавати новорічні дерева почнемо з 21 грудня. І заготовляти, і продавати будуть працівники лісгоспу.

* * *

У лісогосподарських підприємствах Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства — 458 гектарів новорічних ялинок, де росте 1,2 мільйона хвойних дерев різних порід та віку. З них стандартних, придатних для реалізації - близько 34 тисяч.

Однометрове і трохи менше деревце коштує в середньому 92 гривні, а за триметрове і вище доведеться заплатити 615. Торік середня ціна реалізації однієї ялинки складала 77 гривень.

Лісгоспівські ялинки продаються тільки з бирками.

«ВісникЧ» №50 (1857) від 16 грудня 2021, Олена Гобанова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівка, лісгосп, новорічні, дерева, ялини

Добавить в: