• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Роботи художниці з Чернігова експонуються в Тунісі (фото)

Радио

Роботи художниці з Чернігова експонуються в Тунісі (фото)

 

У столиці Тунісу відкрилася виставка In Love with Art, організована паризькою Association Culturelle Illimité. У її роботі бере участь українська художниця з Чернігова Ярослава Бєлозор.Концепція цього проекту, за словами куратора виставки в Тунісі Ваді Мхірі, полягає в тому, щоб забезпечити культурний обмін між молодими художниками з Європи та Близького Сходу. Вперше ця щорічна виставка відбулася у 2018 році у Парижі. Потім були Каїр та Бейрут. Цього року – Туніс, а потім – Єгипет, Оман та Об'єднані Арабські Емірати. Щороку мистецтвознавці та куратори виставки відбирають роботи молодих майстрів пензля та графіки, які можуть показати тенденції у розвитку мистецтва, взаємодію різних шкіл живопису.

Серед 15 художників, запрошених на туніську виставку, її куратори звернули увагу на картини Бєлозор

– З одного боку, у мене класична манера письма, любов до масляного живопису мастихіном та пензлями, портретів та пейзажів, – розповідає Ярослава. – Значною мірою я успадкувала ці якості від свого батька – відомого в Україні та за кордоном художника Олександра Бєлозора, творчість якого гідно представлена ​​у місцевому художньому музеї. З іншого боку, я вже два роки живу в Єгипті, який приваблює мене своїм яскравим колоритом природи та людей. На мій погляд, у єгипетській та українській культурах та місцевій символіці є багато спільного. Наприклад, символи, які зустрічаються у вишивці та розписі хною. Мені подобається відслідковувати збіги та загальні риси таких різних культур. Можу додати, що ця країна надихнула мене активніше зайнятися енергетичним живописом, принципами сакральної геометрії, йогою та медитацією. Звичайно, це відображається в моїй творчості, що, за словами кураторів виставки, привернула їхню увагу до моїх робіт, - розповідає Ярослава.
Серед гостей виставки, які прийшли на її урочисте відкриття у відомій артгалереї Musk and Amber, були українські дипломати та члени української діаспори в Тунісі.

– В останні два роки у зв'язку з епідемією ковіда українські діячі культури не часті гості в Тунісі, – каже посол України в Тунісі Володимир Хоманець. – Втішно, що на цій виставці досвідом обмінюються молоді художники, які своїми роботами вкотре доводять, що живопис – це та мова, яка зрозуміла кожній людині. Сподіватимемося на те, що й інші художники слідом за Ярославою Бєлозор візьмуть участь у міжнародних виставках у Тунісі. Зі свого боку, наше посольство підтримуватиме всі ініціативи творчих діячів з України, спрямовані на співпрацю зі своїми колегами з Тунісу.

Джерело: сайт "Сусіди Сіті"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бєлозор, виставка, Туніс

Добавить в:
 
 


Центр Комплект