• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У Чернігові суд вперше скасував постанову про відсторонення від роботи через відсутність вакцинації

Радио

У Чернігові суд вперше скасував постанову про відсторонення від роботи через відсутність вакцинації

 

У Чернігові суд вперше скасував постанову про відсторонення від роботи через відсутність вакцинації від коронавірусу. Таке рішення 13 грудня ухвалив суддя Деснянського районного суду Вадим Коверзнєв за позовом викладачки хореографії Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького Олени Вовк. За рішенням суду, роботодавець має їй виплатити також середню зарплату за час відсторонення від роботи з 8 листопада 2021 року. Про це Суспільному сказав адвокат заявниці Костянтин Серкін."Це перше рішення, яке задовольнив суд. Щодо решти справ – позови подані, чекаємо на результат. Це, в основному, педагогічний склад", – розповів він, додавши, що має в роботі ще 10 аналогічних позовів від відсторонених.

Як розповів у коментарі Суспільному директор Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького Володимир Суховерський, вирішувати, чи подавати апеляцію, у закладі будуть після того, як отримають рішення суду.

"Рішення суду треба виконувати або подавати апеляцію. Коли рішення суду надійде до нас, будемо приймати разом з юристом департаменту культури рішення щодо подачі апеляції", – сказав директор Чернігівського музичного коледжу імені Л. Ревуцького Володимир Суховерський.
За його словами, у музичному коледжі чотири людини, які є в наказі на відсторонення від роботи.


Нагадаємо, з 8 листопада, у Чернігові невакцинованих працівників освіти почали відстороняти від посади без збереження заробітної плати. Відстороненню підлягали ті, хто ухилявся або відмовлявся від вакцинації проти коронавірусу.

Як пояснював тоді адвокат Сергій Вольфовський, відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю, яка врегульовує порядок відсторонення від роботи, нема права відсторонювати від роботи за відсутності обов’язкової вакцинації.

"Відповідно до цієї статті, відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння, відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів або навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони, або в інших випадках, передбачених законодавством".
Але, додав адвокат, є такий пункт як "інші випадки, передбачені законодавством". І таким випадком може бути наказ МОЗу від 4 жовтня 2021 року №2153. Однак, наказом також не передбачене право відсторонення від роботи невакцинованих працівників.

"Простими словами, таке відсторонення не передбачене законодавством – не передбачено цією 46 статтею Кодексу законів про працю. Працівники освіти повинні, зобов’язані, вакцинуватися, з одного боку. Це – їх обов’язок. Але, з іншого боку, відсутність вакцини не надає права відсторонювати такого працівника від роботи", — прокоментував Сергій Вольфовський.

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, відсутність, вакцинації

Добавить в:
 
 


Центр Комплект