Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Козелецький район: в яку ціну голови?

Козелецький район: в яку ціну голови?

 

У результаті адміністративно-територіальної реформи 57 територіальних громад замінило 22 райони, але чи скоротилися від того видатки на утримання адміністративних апаратів і чи виграли від того люди – питання відкрите. Ми продовжуємо рубрику-дослідження: у яку суму громадам обходяться голови. Дослідження проводиться в розрізі колишніх районів. Цього разу розглянемо Козелеччину.На території колишнього Козелецького району сформовано три територіальні громади – Козелецька та Деснянська селищні і Остерська міська. Давайте подивимось, хто в колишньому районі у прямому значенні є найдорожчим головою.

Забігаючи наперед, одразу зауважимо, що інформація є неповною, оскільки двоє із трьох голів обрані на посади вперше і декларації вони подавали лише за один місяць перебування на посадах. Зрештою, все-таки цікаво, хто і скільки отримує від громад.

Козелецька селищна рада як адміністративний центр однойменної громади об’єднала 20 колишніх рад. Площа територіальної громади складає 697 квадратних кілометрів. На території громади офіційно числиться 16 тисяч 148 жителів.

Доходи загального фонду на 1-го мешканця становлять 1243 гривні, а відповідні видатки – 1895 гривень.

Рівень дотаційності бюджетів – 0,4%.

Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 28,2%, а питома вага заробітної плати у видатках загального фонду становить 85,2%.З грудня 2020 року Козелецьку селищну раду очолює Валентин Бригинець.

Декларацію Валентин Петрович подав у березні 2021 року. У 2020-му році він встиг попрацювати місяць на посаді голови. Отож картина, як зазначалося вище, буде неповною.

Із майна – будинок в 107 квадратів у селі Бригинці, що на Козелеччині. Житло перебуває у спільній власності, із якої у Валентина Бригинця частка у 20 відсотків.

У Козельці є квартира 53,6 квадратних метри, яка оформлена на його дружину.

Із рухомого майна – легковий автомобіль «Skoda Octavia A5» 2009-го року випуску. Оціночна вартість автівки складає 45 тисяч гривень, що навряд чи відповідає її ринковій ціні.

У Козелецькій селищній раді за місяць перебування на посаді Валентин Бригинець заробив 21 тисячу 610 гривень.

Окрім місячної зарплати, Бригинець задекларував у 2020 році такі види доходу: 91 тисяча 398 гривень від Козелецького коледжу ветеринарної медицини БНАУ, 137 тисяч 195 гривень – від територіального управління державної судової адміністрації у Чернігівській області, 71 тисячу 875 гривень пенсії, 1600 гривень бонусів та банківських відсотків.

Загальний дохід Козелецького селищного голови у 2020 році склав 324 тисячі гривень.

Остерська територіальна громада об’єднала 7 колишніх рад на площі 402 кілометри квадратні. Чисельність населення громади становить 9017 чоловік.

Доходи загального фонду на 1-го мешканця числяться у розмірі 994,9 гривень, а відповідні видатки – 1660 гривень.

Рівень дотаційності бюджетів – 19,7%.

Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду становить 25,4%. Питома вага заробітної плати у видатках загального фонду складає 82,9%.Остерський міський голова Леонід Олександрович Мисливець із нерухомості має у спільній власності з дружиною та двома доньками житловий будинок в Острі, загальною площею 243,7 м. кв. Родина Мисливців придбала дім у 2018 році, коли Леонід Олександрович, виходячи з його біографічних даних, працював заступником директора з організаційних питань ПОСП «Кіпті».

На міського голову оформлено два авто – ВАЗ21093, 2001-го року випуску та «Mitsubishi Pajero sport», 2007-го року, який нинішній чиновник придбав у листопаді 2020 року, коли працював директором агропідприємства ДП «Лугове».

Із задекларованих доходів у 2020 році – 220 тисяч 345 гривень зарплати у ДП «Лугове» та 31 тисяча 443 гривні на посаді голови Остерської міської ради. Загальний дохід Остерського міського голови у 2020 році склав 251 тисячу гривень. Це на 72 тисячі гривень менше, ніж у козелецького колеги Леоніда Мисливця.

Деснянська селищна рада об’єднує п’ять колишніх рад й існує на площі 710 квадратних кілометрів. За площею ця громада найбільша, і друга за чисельністю в колишньому Козелецькому районі. Так, кількість населення у Деснянській громаді складає 10,2 тисячі чоловік.

Доходи загального фонду на одного мешканця складають 1898,4 гривні, а відповідні видатки – 2660 гривень. Рівень дотаційності бюджетів – 21,3%.

Співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду становить 25,5%, а питома вага заробітної плати у видатках загального фонду складає 65%.Складається враження, що очільник громади Осташевський Юрій Валентинович орендує житло, оскільки у власності з нерухомого майна він має всього-на-всього невеликий житловий будинок площею 45 квадратних метрів у селі Виноград Лисянського району Черкащини та дві земельні ділянки у тому ж селі.

З рухомого майна – автомобіль «Renault Kangoo» 2007-го року випуску, придбаний у 2013-му році. Оціночна вартість автівки складає 56 тисяч гривень, тобто близько 2 тисяч доларів, що не зовсім відповідає її ринковій ціні.

Згідно з декларацією, у 2020 році голова громади обійшовся деснянцям у 881 тисячу 403 гривні. Це – дохід від зарплати. Ще 4 тисячі гривень він отримав як подарунок від профспілки працівників держустанов.

15 тисяч гривень Юрій Осташевський задекларував як дохід від надання майна в оренду від ТОВ «Агронива-Черкаси». Ще 131 тисячу 230 гривень селищному чиновнику виплатила ТОВ «Страхова компанія «ТАС».

Таким чином, загальний задекларований дохід Юрія Осташевського у 2020 році склав 1 мільйон 31 тисячу гривень. Виходячи з цього, щомісячне утримання Юрія Осташевського обходиться громаді майже в 74 тисячі гривень. Звісно, це без урахування суміжних витрат на поїздки, канцелярію тощо. Для порівняння – зарплата Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля – близько 60 тисяч гривень. Відтак, Юрій Осташевський переплюнув навіть главу Уряду. Це – поки що «найдорожчий» голова громади на території Козелеччини.

Йдемо далі. Наступним розглянемо колишній Бобровицький район.

«Чернігівщина» №49 (867) від 9 грудня 2021, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: голови, громади, зарплати, доходи, КозелецькаТГ, ДеснянськаТГ, ОстерськаТГ

Добавить в: