• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Синоптики спрогнозували погоду початку зими


Радио

Синоптики спрогнозували погоду початку зими

 

От і настав останній місяць року та перший місяць зими – грудень. Здавна його називали хмурень, стужайло, лютовій, вітрозим, річкостав, мостовик, а в народі так твердили: грудень і замостить, і зацвяшить, і саням хід дасть… Згідно зі статистичними даними, у першому зимовому місяці температура знижується на 4º і в середньому за місяць складає 3,5º морозу. Світлові дні у грудні ще більше скорочуються й стають найкоротшими, а ночі навпаки – найдовшими, тому прозвали цей місяць ще й «ніччю року». Що ж, осінь закінчилася, а зима почалася. Як саме? В Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології повідомили, що на початку тижня погодні умови визначав циклон, який із заходу України перемістився на центральні райони європейської території Росії. По області пройшов дощ, вітер переважав південно-східного напрямку (максимальна швидкість його на більшій частині території області посилювалась до 15-18 м/с).Температура повітря в денний час підвищувалась до 10-11º, а вночі знижувалась до 0-3º тепла (середньодобова була вищою за норму на 9º). Потім погодні умови області визначала улоговина північного циклону. По області подекуди пройшли невеликі опади, вітер переважав західного напрямку 5-11 м/с. Температура повітря вдень була від 1º тепла до 0º морозу, вночі 4-7º морозу. До речі, на думку метеорологів, внаслідок потепління клімату, активні процеси літнього типу все частіше будуть повторюватися у холодне півріччя. А чи так це – дізнаємося з їхнього прогнозу.

3 грудня по Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень опади. Вітер дутиме південно-західний з переходом на північно-західний 7-12 м/с. Температура: вночі від 2º морозу до 3° тепла, вдень 1-6º тепла. По Чернігову також буде хмарна погода з проясненнями, вночі без істотних опадів, вдень – опади. Вітер південно-західного напрямку з переходом на північно-західний (7-12 м/с). Температура: вночі 0-2º, вдень 2-4º тепла.

На вихідні, 4 та 5 грудня
, прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів (на дорогах місцями ожеледиця). Вітер південно-західний та південно-східний 5-10 м/с. Температура: вночі 3-8º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла.

6 та 7 грудня очікуються опади. Температура: 6 грудня вночі від 2º морозу до 3° тепла, вдень 0-5º тепла, 7 грудня протягом доби 0-5º тепла.

Ну що ж, у погодному календарі – зима! А в народному?

2 грудня відзначається день пророка Авдія, якого в народі називали Авдієм-Дбайливцем. У давнину так говорили: «Заметіль дорогу переймає, у щілини земні, у тріщини лихі хвороби заганяє». Майбутню погоду визначали завдяки снігурам: якщо до цього дня вони прилетять з півночі – це було ознакою ранніх холодів.

3 грудня вшановується пам’ять святителя Прокла. Особливою проблемою для людей у минулі часи були дороги, оскільки суха осіння погода вже закінчилась, а санний шлях ще не налагодився, то говорили з цього приводу так: «Матінка-Зима ще снігом дороги не припекла» та «Ой, не чекай цього дня від дороги пуття». За погодою 3 грудня наші пращури передвіщали погоду на 3 червня, примічаючи таке: якщо в цей день піде сніг, то рівно через півроку буде йти дощ.


4 грудня відзначається свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. У минулі часи цей день називали “воротами зими” і говорили: «Введення прийшло – справжню зиму привело». Наші пращури примічали: якщо сніг випаде до Введення, то він може розтанути, якщо після – лежатиме аж до весни, а якщо на Введення похолодає, то зима буде суворою.

5 грудня вшановується пам’ять святого Прокопія. Саме для цього дня в народі існувало багато приказок, які були пов’язані зі становленням санного шляху: «Прокіп зі снігом ступає і дорогу копає», «Прокіп дорогу прокопає, а Катерина (7 грудня) закатає». Колись у цей день селяни заглядали у пташині гнізда: якщо в них багато пуху, сухої трави і соломи, то чекали на холодну зиму (такою її пернаті відчували).

6 грудня вшановується пам’ять святителя Митрофана. Наші пращури примічали: якщо в цей день мжичить сніг і дує вітер з півночі, то через півроку (6 червня) мжичитиме дощ і також дутиме північний вітер.

Пішов листопад,
Застелив килими,
Грудень прийшов –
Є початок зими.

Вже їде в гості казка
Дзвіночком з кришталю.
І сніг, як Божу ласку,
Я із небес ловлю...


Андрій Навродський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, грудень

Добавить в:
 
 


Центр Комплект