• Брухт ДальнобойСервис


Радио

Ударила чоловіка, а він помер

 

Наприкінці січня нинішнього року жительку одного із сіл Коропщини було затримано за підозрою у побитті свого чоловіка, після якого він помер. Нещодавно вирок у цій справі виніс Коропський районний суд.Як обвинувачена розповіла в суді, її загиблий чоловік постійно зловживав алкогольними напоями, пропивав домашні речі. У стані алкогольного сп'яніння влаштовував сварки, міг побити. Часто вимагав гроші для придбання алкоголю.

21 січня ввечері вона приїхала додому з Конотопа. Зайшла до будинку і побачила чоловіка зі своїм приятелем, нині покійним. Чоловік почав до неї чіплятися і вимагати грошей. Була дуже злою на нього за це. Потім чоловік приліг на диван. Жінка хотіла, щоб його товариш пішов, і казала йому про це, але він відмовлявся. Тоді вона стягнула чоловіка з дивана і двічі вдарила його ногою навмання по тулубу. Чоловік встав і знову почав вимагати грошей. Дала йому 40 гривень і сказала, щоб обоє йшли геть. Чоловік удома не ночував. А на ранок їй повідомили, що він помер у чужому будинку. Вона відразу викликала швидку допомогу і поліцію.

Жінка повністю визнала вину в тому, що нанесла удари чоловіку. А ось у його смерті вини не визнала, бо не бажала цього.

Господар дому розповів, що ввечері до нього прийшов знайомий і попросився переночувати. Сказав, що посварився з дружиною через горілку, бо був п'яний. Взагалі, вони часто сварилися. Також дав 40 гривень і попросив купити горілки. За нею відправив співмешканку. Сіли випивати. Гість був блідий, та на самопочуття не скаржився. Під час вживання алкоголю ввечері жодних конфліктів не виникало. Господар згодом пішов спати, а вранці біля сьомої години прокинувся, заніс у хату дров і вирішив глянути, чому це прибулий досі не встає. Підійшов до нього, а той не дихає.

Сестра загиблого, яка проходила в справі як потерпіла, розповіла суду, що з братом, який зловживав алкоголем, не спілкувалася років двадцять через те, що він якось приїхав у гості і вкрав гроші. Претензій морального та матеріального характеру вона до обвинуваченої не мала і просила суд, щоб до тієї не застосовували покарання, пов'язане з реальним позбавленням волі.

За висновком експерта, смерть чоловіка настала внаслідок гострої крововтрати, що виникла у зв'язку із закритою травмою живота, яка виражалась розривом малого сальника та масивним крововиливом у черевну порожнину. У крові загиблого був виявлений спирт у концентрації 2,1 г/л, що стосовно до живих осіб, на момент настання смерті, може відповідати середньому ступеню алкогольного сп'яніння.

Обвинуваченій інкримінували ч 2 ст.121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого), яке карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Проте, врахувавши пом'якшуючі обставини, суд прийшов до висновку про можливість призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті.

А враховуючи обставини, які передували скоєнню кримінального правопорушення та полягали у систематичному зловживанні загиблим алкогольними напоями й ініціюванні сварок на ґрунті сп'яніння, позиції потерпілої, яка претензій до обвинуваченої не мала і просила суд не застосовувати покарання, пов'язане з реальним позбавленням волі, суд вирішив, що обвинувачена зможе виправитися без відбуття покарання.

Тож у результаті призначив їй чотири роки позбавлення волі. Жінку звільнено від відбування покарання, якщо вона протягом трьох років не вчинить нового кримінального правопорушення.

Джерело: Коропська районна газета «Нові горизонти» №43 (9313) від 29 жовтня 2021, Людмила Кузьменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Короп, суд

Добавить в:
 
 


Центр Комплект