• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Микола Кліщ: «Волосся може випадати через стрес або недосипання»


Радио

Микола Кліщ: «Волосся може випадати через стрес або недосипання»

 

Розчешешся, а в руці — жмут волосся. Чому вилазить, незрозуміло. І сивіти стали. І лупа сиплеться, шкіра голови свербить. Запитань набралося з десяток. Звернулася з ними до 45-річного Миколи Кліща, дерматолога, трихолога (фахівця з волосся та волосистої частини шкіри голови) Чернігівської міської лікарні №2.

1. Чому випадає волосся?


— Можливо, через постійний стрес або хронічне недосипання. Може, через незбалансоване харчування, дефіцит білка, нестачу вітамінів, мікроелементів. Впливають гормональні перепади. У жінок волосся може випадати просто пасмами після пологів внаслідок гормональної перебудови. Або внаслідок захворювань яєчників, які відповідають за гормональне тло жінки. В організмі все пов’язане. Здоров’я, зокрема здоров’я волосся, залежить від роботи шлунково-кишкового тракту. Наприклад, ерозивний гастрит — не всмоктуються вітаміни, мікроелементи. І цього бракує як будівельного матеріалу. Волосся гірше росте, тьмяніє, випадає.

2. Завелася лупа, як вивести?

— Якщо причини несуттєві — пересушування, неправильний догляд за волоссям, — то сульсена допоможе. Це лікарський препарат-антисептик. Чудово працює. Допоможуть дігтярні шампуні. Вони також антисептичні. Але якщо проблеми глибші — порушення роботи шлунка, кишківника, ендокринної системи, — то зрозуміло, що проблема йде з середини і не вдасться вилікувати лише сульсеною. Треба повністю обстежитись. Здати аналізи.

— Заразитися лупою можна?

— Практично не можна.

3. У підлітків — частіше, ніж у дорослих?

— У підлітків інтенсивніше працюють сальні залози. Вони створюють умови для розмноження лупи. Але прямого зв'язку з віком немає. Якщо людина здорова, то в неї лупи, незалежно від віку, не повинно бути.

Збудник пупи — грибок. Щоб він розмножувався, потрібні умови.

Найголовніша причина — порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Також можуть впливати неправильний догляд за волоссям, пересушування шкіри голови, нестача вітамінів А, Е та групи В.

— Які вітаміни приймати?

— «АЕвіт»— українські, вітаміни А та Е входять до складу.

«Біотин»хороший засіб. Не важливий виробник — український, польський, німецький. Біотин називають вітаміном В7. Він добре впливає на волосся, нігті, шкіру. Але перш, ніж приймати вітаміни, треба порадитись із лікарем.

Психоемоційні стресові ситуації впливають, — продовжує, лікар, — захворювання ендокринної системи. І тільки на останньому місці стоїть грибок, який сам по собі може спричинити лупу.

4. Чому жінки (не розглядаємо хіміотерапію) лисіють?

— Алопеція — повне або часткове облисіння — серйозне захворювання, яке може бути пов’язане з низкою причин. Відіграє роль генна схильність, спадковість. Якщо в людини в роду були облисіння, то велика ймовірність, що буде і в неї. Якщо не було в роду, алопеція також трапляється. Але це з інших причин. їх можна поділити на дві групи. Це, знову ж таки, порушення роботи шлунково-кишкового тракту та порушення в ендокринній системі. Зниження роботи печінки і щитовидної залози, гормональні збої можуть давати ефект випадіння волосся в жінок.

5. Чому лисіють чоловіки?

— Алопеція в чоловіків найчастіше пов’язана з надлишком тестостерону — чоловічого гормону, який відповідає за статевий потяг. Впливають також спадковість та стреси.

6. У якому віці сивіти — нормально?

— Сивина — це найбільш спадкова схильність. Причина сивини — нестача пігменту, який фарбує волосся. З роками, грубо кажучи, його стає менше і менше, і волосся сивіє. У якому віці сивіти нормально — такого немає. Кому пощастило, той не посивіє взагалі.

— Найраніше сивина з'являється...


— І у 30 років буває.

7. Якщо в дитини з’являється сиве волосся.

— Є захворювання — вітіліго волосся. Як на шкірі можуть бути білі цятки, так і на волоссі — ділянки без пігменту.

— Що потрібно робити?

— Нічого не зробите. Вітіліго поки що не лікується.

— Іноді дерматологи радять пити відвари ряски. Хто пробував — на смак гидота рідкісна. Але є препарати на її основі.

— Таке. Ряска — щоб одержати мідь, необхідну для пігменту. У рясці порівняно багато міді. Іноді це може дати ефект. Чим раніше розпочати лікування, тим більша ймовірність відновлення кольору. Чим пізніше, тим гірше. Самостійно лікувати не треба. Потрібно йти до дерматолога.

8. У інтимній зоні — видаляти чи це данина моді?

— Що створено природою, то видаляти не варто. Це вторгнення. Волосся, що росте в інтимній зоні, для чогось створене. Його функція — захисний фактор. Епіляція чи гоління створюють мікротріщини, які підвищують ризик інфікування.

9. Волохаті пахви — голити чи не голити?

— Теж захисний фактор. Під пахвами багато потових залоз, і волосся вбирає зайву вологу, працює як буферна зона між тілом і одягом.

10. На ногах, руках. Приємно, коли гладенькі.

— Після будь-якого видалення травмується шкіра. Так, часто гладкі ноги вважають красивими. Але з погляду здоров’я я б волосся не видаляв. Я бачу хворих на власних прийомах. Після лазерних епіляцій можуть бути дерматити, після депіляцій воском — опіки, дуже ніжна чутлива шкіра іноді знімається разом із смужкою.

* * *

У тему

Ідуть дві воші. Назустріч — третя.

— Ви куди?

— До Петі.

— Ідіть до Васі. У нього довге й немите волосся. А Петя лисий.

— У Васі ми живемо. А до Петі ходимо займатися фігурним катанням.

* * *

Мати синові: — Кожна твоя витівка — це одна сива волосина на моїй голові.

Син матері, глянувши на сиву бабусю: — Я дивлюся, мамо, ти в молодості теж непогано витворяла.

«ВісникЧ» №47 (1854) від 25 листопада 2021, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: здоров’я, Кліщ, дерматолог, волосся

Добавить в:
 
 


Центр Комплект