Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 100-річній школі в Ольшані зробили омолодження

Радио
Радио

100-річній школі в Ольшані зробили омолодження

 

100-річній школі в Ольшані зробили омолодження: підтягнули фасад, поклали утеплювач і поміняли вікна. А стару дерев'яну «шкіру» палять. У двоповерховій школі села Ольшана (Ічнянської громади) повним ходом іде до завершення ремонт. Школа в селі працює, діти після канікул вийшли на навчання.Будівлю, якій більше 100 років, вирішили утеплити і осучаснити. Знайшли спонсора. Це депутат облради Віктор Кияновський.

— Старі вікна поміняли на пластикові. Половина вже й були пластикові, але неправильно встановлені, їх переставлять як треба, а дерев’яні будуть міняти. Уже набагато тепліше стало, — пишається Андрій Криворучко, староста Ольшани.

Ще коли діти були на канікулах, біля шкільної котельні лежала велика купа не порубаних дощок. То старий дерев’яний фасад. Техпрацівниці розказали тоді, що цим деревом топитимуть школу. Село негазифіковане.— Гарна школа була, старовинна, і дерево ще не зіпсоване. А як зроблять — побачимо, — розмірковувала Олена Кубатіна, техпрацівниця.

— Не шкода оригінальний дерев’яний фасад викидати? — поцікавилась у старости.

— Іншого виходу не було.

740 тисяч гривень іде на облицювання. Це з усім: з роботою, матеріалами. І ще 500 тисяч — на внутрішній теплий туалет. Приблизно такі суми.

Створили ще й громадську організацію «Ольшана за майбутнє», щоб місцеві жителі, кому небайдужа школа, могли теж внести гроші на її ремонт. На даний час громадська організація зібрала поки що шість з половиною тисяч гривень. Ці кошти ще не використовувались. Проект був зроблений раніше, його коригували, бо внутрішні туалети там не були передбачені. Доробляли. На проект пішло десь 34 тисячі гривень.

Дерев’яна школа була подранкована, помазана глиною і обтягнута дерев’яною вагонкою. Ми цю вагонку і дранку зняли. Щоб дерев’яні сті-. ни школи не трухли, шашіль не їла, — обробили.

І протипожежною сумішшю. Поклали мінвату, потім гідробар’єр. Такий чорний матеріал, не промокає. Все робиться згідно проекту. Зверху буде металопластик.

— Фарбувати в який колір будете?

— Металопластик — у двох кольорах: білий і темний дуб. Будівельники давали зразки. Має бути гарно. Робітники обіцяли, що привезуть уже в п’ятницю.

— Скільки в школі учнів?

— Школа десятирічка (заклад середньої загальної освіти І-ІІІ ступенів), навчається 40 учнів. Але немає 10-11 класів і першого класу. Просто немає дітей такого віку. Далі буде й перший клас, а минулий рік на першачків був неврожайним. Не наробили. Ремонт навчанню не заважає.


Директором школи, за результатами конкурсу, у жовтні стала Людмила Ільченко. До неї виконуючою обов’язки була Людмила Хмелюк. Ремонт починала вона. Тепер працює учителем української мови і літератури. До неї Наталія Криворучко відмовилась від директорства, п'ять років очолювала школу. Не було тоді ніякої допомоги ні від кого.

— Коли плануєте закінчити ремонт?

— А хто його знає. Будівельники сказали, що все залежить від погодних умов і багатьох інших факторів. Як з матеріалом буде.

Головні спонсори безпосередньо проплачують будівельникам, самі купують матеріали. Ні в школі, ні в старости гроші не осідають.

Усі підприємства, які в нас обробляють землю, обіцяли долучитися.

— Обіцяли. А як не допоможуть?

— Упевнений, ремонт закінчимо.

— Те дерево, що зняли, будете використовувати на опалення?

— Так. У школі водяне опалення, твердопаливний котел. Але того дерева з обліцовки на зиму не вистачить.

Можливо, залишать тільки на розпал, воно сухе. Одну машину дров школі вже передав підприємець Василь Тихомиров. З пилорами.

У нас міст роблять. Ті дерева, що там випиляли, аварійні, теж на опалення школи підуть. Уже два «камази» привезли. Будемо благоустрій села робити, дрова будуть. У нас росте чорноклен, берест.

— Як правильно, Ольшана чи Вільшана?

— Верховна Рада 12 років тому затвердила «Ольшана».

— Чого ж на в’їзді в село написанії «Вільшана»?

— Було «Ольшана». Робили нову дорогу, поставили ще й знак «Вільшана». Поїхали — «Ольшану» зняли, а «Вільшану» залишили. Я вже клопотання писав у міську раду. Вони виясняють це із дорожньою службою. Один час була Ольшанська сільська рада і Вільшанська середня школа. А старостинський округ—Ольшанський.

— Зовнішні роботи до Нового року будуть закінчені, — впевнена Людмила Ільченко, директор школи. — Але ж ще і внутрішні, туалет. Можливо, закінчать до літа.

«ВісникЧ» №47 (1854) від 25 листопада 2021, Олена Гобанова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ольшана, Ічнянщина, школа

Добавить в:
 
 


Центр Комплект