Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Олександр Ломако прокоментував обвинувачення в корупції

Олександр Ломако прокоментував обвинувачення в корупції

 

На сьогоднішній нараді у мерії очільник міста Владислав Атрошенко розповів про те, що до секретаря міськради приходили представники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, а після свого візиту направили до суду адмінпротокол про адміністративне правопорушення за ст. ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Суть обвинувачення - Ломако голосував сам за себе і не заявив при цьому про конфлікт інтересів, коли його 20 листопада 2020 обирали шляхом таємного голосування (22 ЗА з 42-х депутатів) секретарем міськради.

Покарання за таким обвинуваченням - накладення штрафу на суму від 3400 до 6800 гривень.Мер міста зауважив, що це ніщо інше, як політичний тиск, адже саме Ломако може бути кандидатурою по 206-му округу на проміжних виборах, які пройдуть на Чернігівщині, через смерть Антона Полякова. Атрошенко різко висловився у бік Департаменту, назвавши їх «усранцями» - УСР - це скорочена назва-абревіатура Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, а також досить велику частину наради присвятив тому, що критикував дії нинішньої влади та її підхід то керування країною.

Перше засідання по справі проведе 29 листопада о 8.30 суддя Деснянського суду Руслан Григорєв. Не дивлячись на те, що правопорушення, яке на думку правоохоронців, сталося рівно рік тому, стаття 38 Строки накладення адміністративного стягнення, говорить, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Тобто корупційні статті, до списку яких входить ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - є такою, за якою стягнення може накладатись і через значний проміжок часу. Як то кажуть, головне «вчасно» помітити таке порушення.

До речі, на порталі «Децентралізація» у розділі запитання експертам з децентралізації задавали таке запитання «Чи може кандидат на посаду секретаря ради голосувати за себе?», зі змісту відповіді стає зрозмуіло, що у зв'язку із редакцією ч. 2 ст. 35-1 ЗУ «Про запобігання корупції» У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Проте ця норма набрала чинності 30.12.2020 р., тобто трохи більше ніж через місяць, після того, як Ломако було обрано секретарем міськради.

Сам Олександр Ломако повідомив нашому виданняю, що збирається прийти до суду і вважає, справу смішною та надуманою і повністю згоден з думкою мера, щодо цієї ситуації, яку він висловив на нараді - політичний тиск. Також він додав, що спочатку представники УСРу направили до НАЗК (Центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику) і там порушень в його діях не знайли. Після цього, до нього на роботу (тиждень тому) завітали УСРівці і провели бесіду, після чого й направили адміпротокол до суду, проте з помилкою, вказавши, що Ломако є секретарем Боярської міськради, тож судді Ользі Кузнєцовій довелось його повернути назад, аби помилку виправили.

Gorod.cn.ua


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ломако, Атрошенко, корупція

Добавить в: