• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мер Чернігова хоче взяти під контроль проблему безхатченків


Мер Чернігова хоче взяти під контроль проблему безхатченків

 

На сьогоднішній ранковій нараді у муніципалітеті мер міста Владислав Атрошенко запропонував своїм підлеглим вирішити проблему з безхатченками. Він сказав, що під час того, як їздив по Чернігову, то бачив в скверах його центральної частини бомжів, які ночують на лавочках разом з усіма своїми речами.

На його думку, якщо з бюджету виділяються кошти на безхатніх тварин (тут мається на увазі створення стерилізаційного центру), то мають знайтися кошти для людей і попросив аби його підлеглі підшукали приміщення для ночівлі бездомних, або розглянули можливість будівництва нового.

На що його підлеглі доповіли, що в місті є громадський активіст Микола Романов, який опікується цим питання і керує "Чернігівським центром соціальної адаптації бездомних та безпритульних", що вул. Святомиколаївська, 33, де станом на зараз проживає 7 осіб.
Мер сказав, що це досить незначна цифра, і що Романов не є посадовою особою, аби мати спроможність якісно вирішити дану проблему і зменшити кількість безхатьок у місті.

І тут слід зауважити, що Атрошенко погано знайомий з психологією та поведінкою такої категорії людей. Адже головною умовою більшості подібних чернігівському центрів - є те, що аби перебувати в них людина має не зловживати спиртним чи наркотиками і поводитися не агресивно до інших мешканців, тому там живе не так і багато осіб. Бо такі умови, як правило, не може виконати більшість людей, які опинилися у складних умовах в тому числі й через свої погані звички. Як розповідав неодноразово нашому виданню сам пан Романов - ставати на шлях істинний можуть лише одиниці, всі інші з центру йдуть навіть не відбувши 6-місячний термін перебування, після спливу якого мають знайти собі житло, зрозумівши, що там не дозволять пити горілку чи вживати наркотики, та ще й обов’язки з прибирання й готування їжі потрібно виконувати.

До речі пан Романов зараз реалізує проєкт єдиного в Україні адаптаційного центру у с.Левоньки, який розташований на місці колишньої психлікарні і там достатньо місця і будівель для проживання десятків людей, хоча все це потребує значної фінансової підтримки.

Як варіант допомоги безхатькам мерія могла б запровадити в зимовий період гаряче харчування для таких людей. Така ініціатива під назвою «Мобільний пункт харчування бездомних та малозабезпечених осіб м.Чернігова» вже неодноразово була підтримана мешканцями в рамках бюджету участі. В цьому році проєкт набрав 1218 голосів і на нього буде виділено майже 297 тисяч гривень.На фото - 41-річний Олександр Грищенко, про якого скоріш за все і вів мову на нараді Атрошенко і про якого прочитав у пресі (на фото сторінка з газети "Вєсть" за 4 листопада 2021 р.), що він ночує в центрі міста. Грищенко втік з усіх центрів, де йому хотіли допомогти, бо йому зручніше і цікавіше бути поближче до людей, які накормлять, дадуть гроші і не будуть вимагати за це гарної поведінки чи відпрацювати. Раніше він ночував у бесідці в Міськсаду і там практично всі ЗМІ Чернігова записали з чоловіком інтерв’ю.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Атрошенко, безхатьки

Добавить в:
 
 


Центр Комплект