• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Майже половина бюджетних організацій Чернігівщини вже потурбувалися про забезпечення газом на опалювальний сезон


Радио

Майже половина бюджетних організацій Чернігівщини вже потурбувалися про забезпечення газом на опалювальний сезон

 

АКТУАЛЬНО В Чернігівській області 269 бюджетних установ та організацій, приєднаних до системи газопостачання. Всім бюджетним організаціям, які в цьому опалювальному сезоні планують використовувати газ, необхідно до 1 грудня укласти договори з постачальником газу. Станом на 15 листопада, 120 установ вже зробили це, а 149 споживачів продовжують отримувати газ від «постачальника останньої надії» (за даними інформаційної платформи ОГТСУ).   Відповідно до Постанови КМУ №1102 від 25.10.2021р., термін укладання договорів бюджетними установами з постачальниками газу подовжено до 1 грудня 2021 року. До того вони отримують природний газ від постачальника «останньої надії» за фіксованою ціною 16,8 грн. за м. куб. Таку ж ціну на природний газ бюджетні заклади можуть отримати за умови своєчасного укладання договорів на постачання газу на увесь опалювальний сезон.

   АТ «Чернігівгаз» забезпечило розподіл газу всім підприємствам та організаціям, які направили відповідні заявки та були технічно готові до старту опалювального сезону. Втім, постачальник «останньої надії» може постачати природний газ протягом обмеженого терміну, а саме – не більше 60 діб. Саме тому бюджетним організаціям потрібно заключити договори з постачальниками. Адже, згідно з чинним законодавством, якщо споживач не отримав номінацій від жодного з постачальників, він не зможе використовувати природний газ, а АТ «Чернігівгаз» як Оператор ГРМ не зможе здійснювати розподіл (доставку) газу такому споживачу. Прийнята Урядом Постанова дозволила продовжити до 1 грудня договірну компанію між бюджетними організаціями та постачальниками, створивши на цей час можливість отримувати природний газ за фіксованою ціною від постачальника «останньої надії». Таким чином держава потурбувалася про вирішення проблеми, яка склалася.

   В свою чергу АТ «Чернігівгаз» для сприяння якнайшвидшому вирішенню проблемної ситуації надало роз’яснення бюджетним закладам і органам місцевого самоврядування, а також звернулося з листом до керівництва облдержадміністрації, щоб прискорити укладання договорів відповідно до вимог Постанови КМУ №1102 від 25.10.2021р. Це необхідно для забезпечення безперервності постачання природного газу до бюджетних установ.


 
   Довідково: Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», з 01 липня 2015 року Оператори ГРМ, які здійснюють розподіл природного газу на території України, не мають права постачати природний газ будь-яким категоріям споживачів. З цього часу АТ «Чернігівгаз» забезпечує розподіл (доставку) природного газу своїм клієнтам в межах території ліцензованої діяльності. Постачання (продаж) природного газу здійснюється компаніями – постачальниками на підставі укладених зі споживачами договорів.

АТ «Чернігівгаз»


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: АТ «Чернігівгаз», опалювальний сезон, постачання газу

Добавить в:


Центр Комплект