• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 28-річний Андрій Турбиль отримав 14 років ув’язнення за жорстоке вбивство пенсіонерки молотком


Радио

28-річний Андрій Турбиль отримав 14 років ув’язнення за жорстоке вбивство пенсіонерки молотком

 

15 листопада колегія суддів Деснянського районного суду винесла вирок 28-річному Андрію Турбилю, який 13 березня цього року близько 14.00 жорстоко вбив 81-річну Ольгу Зубок із села Довжик Чернігівського району.

Згідно з обставинами судового розслідування обвинувачений після того, як завітав до пенсіонерки почав їй погрожувати предметом, схожим на пістолет та вимагати грошові кошти. Почувши відмову потерпілої, повалив жінку на підлогу та з метою заподіяння смерті наніс останній не менше 15-ти ударів молотком в область голови, чим спричинив їй тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми, множинних забійних ран волосистої частини голови, крововиливів в шкірно-м`язевий лоскут голови, лінійних вдавлених та дирчастих переломів кісток склепіння та основи черепа, субарахноїдальних крововиливів, забою речовини головного мозку, набряку головного мозку.Від отриманих тілесних ушкоджень Ольга Зубок померла на місці події. В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів визнав повністю. Пояснив, що проживає в м.Чернігові з дружиною та двома дітьми. 13.03.2021 зранку був вдома, потім взяв рюкзак, маленький іграшковий пістолет чорного кольору, який стріляє кульками, та пішов на зупинку громадського транспорту, щоб поїхати в с.Довжик, де проживає його теща. Мобільного телефону із собою не було. Приїхав в центр села приблизно о 14 годині. До тещі не заходив. Пройшов повз будинок потерпілої, але потім повернувся та зайшов до її господарства. Далі все відбулось дуже швидко. Спочатку мав намір позичити кошти, але потерпіла відмовила. Він штовхнув потерпілу, вона впала, взяв молоток, який лежав поруч на підлозі, та вдарив її по голові, і пішов шукати кошти в будинку. Гроші знайшов в останній кімнаті, в столі. Коштів було приблизно 7300 -7400 грн. Чи була потерпіла весь цей час в свідомості він не перевіряв. Забрав кошти, молоток і сокиру, вийшов з будинку потерпілої та пішов до сусіднього села Кувечичи. По дорозі зустрів знайомого, який запропонував підвезти на мопеді до села. Він погодився. Повернувшись до Чернігова , пішов додому, вдома перевзувся, помився. Разом з дружиною, якій нічого не розповів, пішли до магазину, а потім до лісу, де спалив кросівки, шапку, рукавиці та намагався спалити молоток. Але потім молоток викинув в річку. Кошти, які забрав у загиблої, витрачав на купівлю продуктів харчування та лікування батька, який потрапив у лікарню. Завдати смерті потерпілій не бажав. Скільки разів вдарив потерпілу по голові не пам`ятає, але допускає, що ударів могло бути п`ятнадцять. Визнав, що смерть потерпілої настала саме в результаті його дій. Навіщо вбив потерпілу пояснити не може. У скоєному щиро кається, йому дуже прикро, що загинула людина, просить пробачення у потерпілого. Просив суворо його не карати, зважаючи, що йому необхідно утримувати двох дітей.

Дружина Андрія Турбиля, з якою він проживав у Чернігові по вул. Старобілоусській розповіла в суді, що після скоєного вони разом пішли до урочища «Ялівщина», де чоловік підпалив жовтий пакет, вона бачила, що в пакеті знаходились коросівки із білою підошвою та сіра шапка. Також вона бачила ударну частину від молотка та сокиру, які Андрій викинув у воду. Також дружина бачила у чоловіка грошові кошти в сумі 6000 грн, хоча до цього часу грошей у них не було зовсім.

В судовому засіданні син загиблої Зубок Михайло Олексійович розповів, що до матері приїджав приблизно два рази на місяць. Дзвонив завжди у п`ятницю, щоб попитати що їй привезти. Приїзд дітей вона чекала. Хвіртку до подвір`я завжди підпирала дошкою, навіть коли хтось з дітей був удома. Завжди закривала і будинок, навіть коли йшла до хвіртки, а ключ клала в карман. Боялась, що хтось зайде. Якщо хвіртку і відкривала, то тоді замикалась у будинку. Стороннім двері не відкривала. Часто дивилась у вікно. У матері завжди залишались кошти для будь-яких непередбачуваних ситуацій, коли нікого не буде поруч. Спочатку вона зберігала кошти у шафі, а ключ від нього у холодильнику, проте вже взимку гроші почала зберігати в столі, у хустці. Останній раз він розмовляв із загиблою у четвер, вона розповіла, що до неї приходив фельдшер. В суботу з нею розмовляла його дружина. Хвилюватися почали у неділю ввечері, а в понеділок брат повідомив, що мати лежить закривавлена, мертва. В господарстві були молотки, маленька сокирка лежала під газовою трубою і там же лежали два молотки, один з дерев`яним руків`ям, а інший - з цвяходером на кінці.

Обвинуваченого Михайлов Зубок знав наглядно. Останній був вхожий до загиблої у двір, оскільки теща Турбиля живе навпроти. Одного разу потерпіла просила обвинуваченого піднести до хати зерно, за гроші. Також син вбитої пенсіонерки розповів, що на прохання його матері, яка мала поганий зір, обвинувачений також заходив в коридор будинку, щоб подивитися показники газового лічильника. Загибла Андрія Турбиля не боялась.
Михайло Зубок сказав суду, що мати впізнала нападника, тому і відкрила йому двері. І йому самому вдалося її вбити потерпілу саме через те, що вона його впізнала і впустила до хати. На думку потерпілого, жодних пом`якшуючих обставин у кривдника його матері нема, бо він вбивав нещасну жінку з особливою жорстокістю, знищував знаряддя злочину, тому заслуговує на саме тяжче покарання. Також потерпілий повідомив, що жодних грошових переказів за час досудового розслідування та судового розгляду він ні від кого не отримував.

Андрія Турбиля визнали винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 187, п.6 ч.2 ст. 115 КК України, та призначили йому покарання у виді позбавлення волі на строк 14 (чотирнадцять) років із конфіскацією усього належного йому майна.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Турбиль, Зубок, Довжик, вбивство

Добавить в:
 
 


Центр Комплект