Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині триває інвентарізація комунальних лісів

На Чернігівщині триває інвентарізація комунальних лісів

 

«Там, за крайніми рядами, лісу вже немає, усе вирубано, і ніхто не звертає увагу», — повідомив власник одного з деревообробних підприємств для авторитетного інформпорталу «Ліга.нет». Мова йде про комунальні ліси, тобто ті, що під контролем агролісгоспів. У нашій області передачі таких лісів під своє «крило» вимагають тергромади. А є що передавати?Почали з Талалаївки

7 жовтня під час розмови з колективом редакції «Вісник Ч» голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко говорила про інвентаризацію лісів: «Думаю, їх виявиться не менше, а навіть більше».

Поки Олена Дмитренко у відпустці, питанням інвентаризації опікується її заступник Дмитро Блауш.

— Інвентаризація триває. На попередніх сесіях на це було виділено близько двох мільйонів гривень, — повідомив Дмитро Ярославович. — На повну інвентаризацію треба грошей значно більше. При укладанні бюджету на наступний рік буде вимога передбачити кошти на ці цілі.

Інвентаризація стартувала з колишнього Талалаївського району. Було проведено тендер на суму один мільйон 987 тисяч 600 гривень. Переможець — чернівецьке приватне підприємство «Кайлас-К» (керівник — Роман Балабаник), котрий запропонував суму в один мільйон 98 тисяч 999 гривень. За ці гроші підприємство до 15 грудня цього року має провести інвентаризацію 349 ділянок (загальна площа — 4259,9 гектара) спеціалізованого підприємства «Талалаївкарайагролісництво».

Результати — у грудні.

Державні: у нас найскладніше вкрасти

— Незаконні вирубки бувають як у нас, так і в агролісгоспів, — говорить Валентин Сурай, директор ДП «Прилуцьке лісове господарство». — У кого де виходить, той там і краде.

— А зловживань де більше? У кого вже лишилися тільки крайні ряди?

— Ми за всі самовільні порубки відповідальності не несемо. Бо, дійсно, є і агропісгоспи, і військові.

А тінь падає найчастіше на нас, — обурюється Валентин Андрійович.

— У нас — найбільше контролю. Є лісова охорона, рейдові бригади, електронний облік насаджень. Тому і зловживань менше. А ще ж ліси, переліски, лісосмуги, які не знати кому належать. Населення вкурипо, що там можна краски. І робить це. Наступне: пороздавали раніше заліснені землі під сільгоспугіддя, під розпайовку. Там також повним ходом випилюють. Тоді везуть машину. На ній — не клеймована деревина. Є звернення до поліції. Водій пояснює: «Людині виділили землю, я випилюю там дерева, вони приводять свої два гектари до ладу». Звісно, документів немає, бо ліс ріс на ділянці сільгосппризначення.

— В аргролісгоспах ще дерева є?

— Щось є. Питання в тому, чи здійснюють вони повний цикл: спиляти і посадити на місце, як того вимагають у нас.

Агро: хай доведе

Денис Усіков, директор КП «Чернігівоблагроліс», хоч і на лікарняному через «ковід», обурився:

— Говорити — простіше за все. Якщо є такі відомості, треба надавати докази. У тому числі для інформпорталів. Є закон, що передбачає відповідальність за наклеп. Повірте, якби в лісі щось було не так, нас би уже заморгали. 21 століття. Усе контрольовано. Лісорубні квитки, які ми отримуємо від управління лісового та мисливського господарства, перевіряють. Київлісозахист контролює всі санітарні рубки. Є державне підприємство «ЛІАЦ» («Лісогосподарський Інноваційно-аналітичний центр»), яке має координати всіх ділянок, можна виїхати і перевірити. Інша справа — незаконні порубки. Ми звертаємось до поліції, коли виявляємо такі.

Громади: бояться вийти з берегів

— Якщо агроліси передаватимуть громадам, чи буде що приймати?

— І де-юре, І де-факто, ліси є, — заспокоїв Олексій Здота, начальник відділу земельних відносин та охорони навколишнього середовища Семенівської міськради. — Крадуть, що в державних, що в комунальних лісах. Але бояться вийти з берегів. Міру знають.

Активісти: вирубок побільшало

У 2016 році на лісистій Ріпкинщині місцеве громадське об'єднання самооборонівців, на чолі з Олександром Кравченком, здійснювало рейди у пошуках незаконних вирубок.

— Де їх більше: в державних чи в комунальних?

— Та без різниці, — переконаний Олександр Васильович, нині голова благодійної організації «Ріпкинський центр допомоги військовослужбовцям». — У владних кабінетах приймають рішення про мораторій (заборону. — Авт.), та всі домовленості щодо лісу вирішують на місцях, і не залежно від форми власності. До 2015-2016 років ситуація була краща. Після — ліси значно порідішали.

— «Там за крайніми рядами лісу вже немає»? — перепитую.

— Є, але не ті площі. Вирубок дуже багато. Були випадки, коли ми виявляли незаконну вирубку дубів. Звертались до поліції. Та і там домовленості. Машини з лісом відпускали.

Сміливець!

На початку грудня 2015 року тогочасний голова Ріпкинського райсуду Євгеній Жовток був у відпустці. Пішов на полювання. Повертаючись, помітив п’ятьох чоловіків, котрі пиляли ліс і вантажили його на вивіз поблизу села Даничі. He пройшов повз. Не злякався. Підійшов. Його «послали на...». Порушення зупинив.

У 2021 — 75

У поліції порубки на території насаджень держ-, агро- та військових лісгоспів не відсортовують. Мають загальні цифри.

— З початку року поліція відкрила 75 проваджень за фактом незаконної порубки лісів, — прокоментувала Наталя Слабеняк, речниця ГУНП області.

У тему
 
Чоловіка спіймали за незаконне вирубування лісу та засудили до п’яти років законної вирубки лісу.

«ВісникЧ» №45 (1852) від 11 листопада 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліси, вирубка

Добавить в: