• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зривали золоті ланцюжки з чернігівців під АТБ, бо хотіли помститися вірменам


Радио

Зривали золоті ланцюжки з чернігівців під АТБ, бо хотіли помститися вірменам

 

Саме так пояснили свої дії Ротор Борис Іванович 1984 р.н., уродженець с. Билбасівка Донецької області та Запорожець В'ячеслав Іванович, уродженець м. Харкова 1975 р.н., які навесні цього року "чудили" у Чернігові.

Потерпілими по справі проходили Шкіра Сергій Миколайович, Черток Петро Іванович та Ширай Леонард Якович, якого чернігівці знають, як організатора караоке-співів на Аллеї Героїв на початку 2000-х років.Перший епізод було зафіксовано 05.04.2021 о 17.30 біля магазину АТБ по вул.Шевченка,228. Жертву (нею був 42-річний Черток Петро Іванович) спершу відволікли розмовами, потім застосували прийом боротьби та утримувавши обхватом руки за шию без удушення  зняли з нього золотий ланцюжок плетіння «Бісмарк» 585 проби, вагою 16,25 г, вартістю 26 174 грн. з підвіскою у вигляді хрестика з накладкою зображення Ісуса Христа та написом «Спаси и Сохрани» 585 проби, вагою 2,25 г. вартістю 3 418 грн.

В цей же день через годину Ротор та Запорожець позбавили ще одного потерпілого Шкіру Сергія Миколайовича на подвір’ї його будинку, золотого ланцюжка плетіння «Бісмарк» 585 проби, вагою 8,85 г, вартістю 15 813 з підвіскою у вигляді хрестика 2 592 грн.

На фото - обвинувачені

Через 30 хвилин в цей же день спільники пограбували ще одного чоловіка, забравши в нього золотий ланцюжок «Панцирного» плетіння, 585 проби вагою 14 г, вартістю 24 343 грн. Потерпілий Леонард Ширай розповів нашому виданню , що це трапилось біля Чернігівського міського стоматологічного центру по Проспекту Перемоги, 154. Спочатку зайшов в АТБ, що по Рокоссовського, 35 (на місті колишнього універмагу «Сіверський»), там до нього почали чіплятися двоє, називаючи його вірменом. Потім вони його на автівці обігнали, коли він рухався на велосипеді і почали демонструвати так звані прийоми боротьби, показуючи, що вони вміють.На фото Леонрад Ширай у своєму ланцюжку, який тепер лежить у правоохоронців на зберіганні допоки не закінчиться розгляд справи у всіх інстанціях

- І я наче й почув, що пальці сковзнули під куртку, але не зрозумів, що з мене зняли ювелірний виріб, - каже чоловік. - Думав у них задача - забрати телефон, аж коли від’їжджаю - а ланцюжка нема. Я бігом до поліції поїхав, а там кажуть: «Ми їх вже впіймали і ваш ланцюжок при них».
- Я побоявся нападникам навіть і слова зайвого сказати, бо мав через три дні на літаку дістатися місця роботи за контрактом, а якщо б мене побили ці двоє - то прощай робота та ще й лікуватися б довелося у разі травмування, тим більше, що в мене і так була на той час травма ноги - пояснює Леонард Якович.

- Ланцюжок мені поки що не повернули, бо прокурор сказав, що вони мають наміри подати апеляцію і поки справа не пройде всі інстанції, він буде зберігатися, як речовий доказ у правоохоронців.

У судовому засіданні обвинувачений з Донеччини (Ротор Борис Іванович) раніше два рази судимий за грабіж та крадіжки свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185 (крадіжка), ч.2 ст.186 (грабіж) КК України визнав частково, погодився що крадіжка мала місце, але не грабіж, бо силу вони не застосували, а викрадали прикраси таємно.

Також чоловік у судовому засіданні показав, що у м. Харків у вірменському готелі він відпочивав з дівчиною, вийшов конфлікт між ним та 7 чи 8 вірменами в результаті чого йому пробили голову, днів через три він прийшов до власника цього готеля та просив вказати, де він може знайти тих вірменів, що до цього причетні, той сказав, що вони мешкають у м. Чернігів, навпроти магазину АТБ тримають «Шаурму», проживають десь у приватному секторі, м. Чернігів невелике місто, і якщо він хоче, то їх там знайде, він поїхав до свого товариша (другого обвинуваченого) який на той час перебував у м. Київ, зателефонував йому, зустрівся із ним та попросив, щоб той проїхав із ним до м. Чернігова, подивитися, чи зайдуть вони тих вірменів, що завдали йому тілесних ушкоджень.

На думку потерпілого Леонарда Ширая - «казка» про історію з вірменами просто відмовки, бо він ніякого відношення не має до осіб цієї національності і тим більше ніколи не займався виготовленням шаурми.

Приїхавши до Чернігова зловмисники почали кружляти по місту на таксі, шукаючи кафе з шаурмою, яке б знаходилось навпроти АТБ, та розпитували про вірмен у місцевих мешканців.

Обвинувачений харків’янин (Запорожець В'ячеслав) свою вину не визнав взагалі. Показав,що він дійсно працював у м. Києві, його батько має ліцензію на здійснення будівельних робіт, до нього приїхав другий обвинувачений та просив його звозити до м. Чернігова, знайти вірменів, що завдали йому тілесних ушкоджень, коли приїхали до м. Чернігова, він залишив на парковці свій автомобіль, на тому місці, де їх затримали. По місту вони пересувалися на таксі, бо погано знають місто, під час подій з першим потерпілими він вже почав припускати, що Борис Ротор чудить, повернувся до старого, намагався його підстрахувати, відвернути від вчинення лихих дій. Ніякої змови між ними на вчиненя кримінальних правопорушень не було. Він дійсно приймав участь у бесідах з потерпілими, але відтягував свого друга від них, та мав намір попередити вчинення крадіжок.

В числі доказів причетності обвинувачених були відеозаписи з камер спостереження магазинів АТБ.

Суддя Деснянського районного суду Рощина Тетяна Сергіївна ухвалила визнати винними обох обвинувачених за у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185, ч.2 ст.186 КК України та призначити їм покарання у виді позбавлення волі на 4 роки кожному.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: крадіжка, грабіж, Рощина, вирок

Добавить в:
 
 


Центр Комплект