• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зекономивши на малозабезпечених, влада збільшила видатки на себе у бюджеті-2022, - «Наш край»


Зекономивши на малозабезпечених, влада збільшила видатки на себе у бюджеті-2022, - «Наш край»

 

ПОЗИЦІЯ Влада вирішила наступного року зменшити видатки на соціальні статті та на субсидії. У той же час, уряд запланував збільшення видатків на утримання органів влади. Про це повідомив народний депутат України, лідер партії «Наш край» на Чернігівщині Борис Приходько.Він зазначив, що на субсидії у проєкті держбюджету-2022 передбачено менше коштів, ніж навіть у нинішньому році. «З урахуванням 3 млрд грн авансу для січня 2022 року, які передбачені змінами до бюджету-2021, – це 41,4 млрд грн. При тому, що цього року видатки на субсидії складуть 44,2 млрд грн (35,2 млрд грн + 9 млрд грн, передбачені змінами до бюджету-2021), на наступний рік, на тлі подальшого зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидії зменшуються на 2,8 млрд грн, або на 6,3%. Очевидно, що така політика призведе до ще більшого зростання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги», - наголосив лідер партії «Наш край» на Чернігівщині.
При цьому, як зауважив народний депутат, видатки на владу очікувано зменшуватись не будуть. І навіть скорочення показників на деякі держструктури в 2022 році відбувається після стрімкого збільшення видатків на ці структури в 2021 році.
«Після скорочення субсидій та соціальних видатків на собі влада вирішила не економити. Порівняно з 2021 роком, передбачено збільшення видатків на Кабмін (+7%), на Офіс Генерального прокурора (+17%), Державну митну службу (+14%), Державну податкову службу (+5%). на Апарат Верховної Ради в 2022 році закладено зменшення видатків на 8%, але ж в 2021 році вони зросли на 46%. Аналогічна ситуація і з Державним управлінням справами – в 2022 році передбачається зменшення видатків на 12% після їх збільшення в 2021 році на 33%», - наголосив він.
«Наш край» виступає категорично проти того, щоб урядовці збільшували видатки на себе за рахунок економії на малозабезпечених. До розгляду головного кошторису країни у другому читанні соціальні статті в проєкті бюджету-2022 мають бути переглянуті. Так, зокрема, уряд має збільшити видатки на субсидії щонайменше до 50 млрд грн; підвищити прожитковий мінімум до фактичного прожиткового мінімуму, тобто вдвічі; скоротити видатки на владу щонайменше на 30%. Крім того, фахівці «Нашого краю» наполягають на перегляді макропоказників держбюджету-2022 (занижена інфляція, занижений номінальний ВВП). Використання більш реальних прогнозів призведе до автоматичного збільшення прогнозних номінальних доходів держбюджету, а додаткові суми можна буде спрямувати на соціальний захист найбідніших.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект