Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 93-річну Катерину Соболь, котра пережила два голодомори і війну, убив вогонь
Рекламодателям

Радио
Радио

93-річну Катерину Соболь, котра пережила два голодомори і війну, убив вогонь

 

31 жовтня вранці 93-річну Катерину Соболь з села Жеведі Чернігівського району знайшли мертвою на згарищі від хати. Жінка пережила два голодомори, війну. Можливо, дожила б до 100 літ, адже ще сама себе обслуговувала.— Того дня стояв такий туман, що за три метри нічого не було видно. Бабуся жила на околиці. Що хата горить, стало зрозуміло, коли почав тріщати шифер. Люди якраз гнали корів на пашу і сполошилися, — описує ситуацію 24-річна Леся Рябус, староста села Жеведь Гончарівської територіальної громади. — Бабуся жила одна. Щоранку топила пічку. До родини сина в Гончарівське переїздити відмовлялася. Старі зазвичай не хочуть іти зі своєї хати. Отож син щодня на мопеді їздив до неї з Гончарівського. Кажуть, що зранку набирав матір більше десяти разів, вона не відповідала. Примчав у село. Встиг ще балон з газом винести, аби не рвонуло.

— Лесю Сергіївно, чому балон, а не матір?

— Не знаю. Можливо, двері в хату були зачинені з середини, і він не зміг потрапити. Адже на ніч старенька замикалася.

Приїхали пожежні автомобілі з селища Михайло-Коцюбинського та з села Смолин.

— А що, у Гончарівському немає пожежної охорони?

— Є. Можливо, диспетчери так скоординували екіпажі.

Коли вода закінчилася, довелося їхати до Гончарівського, щоб закачати її помпою. У Жеведі ніде набрати води. Ставок майже висох. Ще в липні на свято Івана Купала по ньому пускали вінки, а потім став, як калюжа. Віднедавна, після дощів, хоч худобі є трохи напитися. Відсутність води — це проблема для села. Про неї знають і в громаді. Наразі ми залучаємо екологів, щоб з’ясувати, чи можна розчистити водойму.

Імовірною причиною пожежі в Жеведі мнсники називають порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.

* * *

З початку року в області виникла 1981 пожежа. У вогні загинуло 70 людей, 40 обпеклися.

Газета «ВісникЧ» №44 (1851) від 4 листопада 2021, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Соболь, Жеведь, пожежа

Добавить в:
 
 


Центр Комплект