• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Наш край»: Реалізація деревини через Prozorro дозволить усунути схеми з розкрадання


Радио

«Наш край»: Реалізація деревини через Prozorro дозволить усунути схеми з розкрадання

 

ПОЗИЦІЯ Реалізація деревини через електронну систему Prozorro дозволить позбутися корупції, а також збільшить надходження до обласного бюджета Чернігівщини. Про це заявив депутат обласної ради від «Нашого краю» Ігор Романенко.За його словами, нині такі продажі відбуваються за мінімальними цінами та непрозорими схемами.

«Збільшити в декілька разів надходження до обласного бюджету Чернігівщини можливо, якщо комунальні підприємства будуть продавати заготовлену необроблену деревину через аукціони в електронній торговій системі Prozorro.Продажі. Водночас визначену частину необробленої деревини без електронних торгів необхідно залишити для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення; використання згідно колективних договорів постійних лісокористувачів; для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб)», - пояснив Ігор Романенко.

Відповідне рішення депутати «Нашого краю» ініціювали на сесії обласної ради. Проте більшість депутатів не підтримали цієї пропозиції, залишивши можливість продавати необліковану сировину по мінімальним договірним цінам.

А тим часом СБУ викрила корупційну схему збагачення чиновників одного із комунальних лісгоспів, які організували реалізацію необлікованої деревини підприємцям для подальшого експорту.

Фракція «Наш край» протягом двох каденцій бореться за те, щоб ліси були передані в розпорядження громадам, щоб люди, які живуть у громадах, які бачать ці ліси, мали вплив і можливість оперативно реагувати, призначати керівників і контролювати дії тих посадових осіб, які станом на сьогодні є в райагролісгоспах.

Наразі «Чернігівоблагроліс» є комунальним підприємством Чернігівської обласної ради. Відповідно, частина прибутку має надходити до бюджету області. Після передачі лісів у громади ці кошти могли б залишатися на місцях і забезпечувати додатковий прибуток громадам.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Наш край», Ігор Романенко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект