• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У щоденному контакті з хворими на коронавірус і без усіляких за це доплат працюють городнянські лікарі-сімейники та інші медичні працівники


Радио

У щоденному контакті з хворими на коронавірус і без усіляких за це доплат працюють городнянські лікарі-сімейники та інші медичні працівники

 

Вже стільки сказано й написано про пандемію, яка охопила світ, що, здається, й додати нічого. Однак читати й слухати — то одне, а коли ти приходиш у лікарню зі своїми проблемами, для тебе відкриваються несподівані речі, над якими ти раніше не замислювався.Так трапилось, що в черзі до свого сімейного лікаря довелось провести години зо дві. Виною тому — недолуга електронна система, яка ніяк не хотіла працювати, доводячи до сказу й медиків, і пацієнтів. Люди обурюються, що тепер для того, щоб здати аналізи або зробити рентген, треба брати електронне направлення від сімейного лікаря (інакше треба платити гроші, й не маленькі). Тобто, стоїш в одній черзі, допоки отримаєш направлення, а потім у іншій. Буває, що за день і не встигаєш виконати елементарну раніше процедуру. Ні, місцеві медики тут ні до чого — вони самі страждають від постійних збоїв і роблять все можливе для того, щоб виправити ситуацію. Але система належним чином ніяк працювати не хоче.
І от за оті дві години довелось спостерігати, як до лікаря зайшли мати з сином. Отримали направлення на експрес-тест на ковід. Через деякий час повернулися ошелешені: тест у обох виявився позитивним. Їм довелось ще трохи почекати в черзі, допоки не вийде хворий з прийому, а потім знову звернутися до сімейного лікаря, який зробив їм призначення щодо лікування амбулаторно – підстав для госпіталізації не було, оскільки хворі почувалися більш-менш задовільно.

За ними — моя черга. Під час огляду запитую в лікаря, чи часто бувають такі ситуації. Відповідає : «Щодня». Тобто, лікар і медсестра перебувають фактично в постійному контакті з ковідними хворими. Питаюсь, чи отримують за це відповідні доплати. Відповідь: «Ні». Тобто, люди, які найбільше наражаються на небезпеку, не захищені ніяк — ну, якщо не враховувати в якості надійного захисту обов’язкову маску.

Чому так складається — запитую в медичного директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Михайла Назаренка. Він пояснив:

—Надбавки за роботу з коронавірусними хворами передбачені для медичних працівників лише в тих лікарнях, де є ковідні відділення. У нас нема. У нас лише інфекційне, яке ковідним не є по статусу. Тому й ніяких доплат не передбачено. Для того, щоб відділення могло бути ковідним, воно повинне відповідати певним вимогам Національної служби здоров’я — бути забезпеченим киснем, фаховим персоналом. Це несправедливо. Адже на сьогодні, наприклад, у наших сімейних лікарів амбулаторно лікуються 58 хворих на ковід. Це люди, які приходили на прийом, лікар їх оглядав, призначав лікування і оскільки показань для поміщення їх в стаціонар нема ( щоб покласти людину в ковідне відділення, треба щоб у неї була або низька сатурація, або вона мала супутні хвороби, або ж щоб у неї вже була пневмонія), лікарі продовжують їхнє лікування амбулаторно. Раніше хоча б існували спеціальні мобільні бригади, які їздили по викликах до хворих з підозрою на ковід. Тепер ці обов’язки поклали на сімейних лікарів.
Що до цього додати? Зарплата сімейного лікаря залежить від кількості пацієнтів. З якими він уклав декларацію. В середньому лікарі-сімейники отримують від 13 до 15 тисяч (це з нарахуваннями, на руки виходить відчутно менше). Щоправда, існує указ президента, яким передбачено з 2022 року суттєве підвищення зарплат медичним працівникам. Для цього Національна служба здоров’я повинна збільшити видатки на одного хворого. Чи відбудеться це на практиці? Незабаром побачимо.

Джерело: новини "Городнянщини"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медики, коронавірус

Добавить в:
 
 


Центр Комплект