Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Лікарка-педіатр Любов Товстоног: «Дітей з 12 років можна вакцинувати проти коронавірусу»

Лікарка-педіатр Любов Товстоног: «Дітей з 12 років можна вакцинувати проти коронавірусу»

 

Щеплення від коронавірусної хвороби в Україні тепер поширюється і на дитяче населення. Йдеться про тих, кому є 12 років і старших. 

Медична директорка Корюківського Центру сімейної медицини, лікарка-педіатр Любов Товстоног повідомила, що 27 жовтня медустанова отримала відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2234 від 13 жовтня цього року, яким уводиться в дію рішення оперативного штабу МОЗУ з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб про щеплення дитячого населення.— Вакцинувати від коронавірусної хвороби можна дітей віком від 12 років, і поки що тільки вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech, — розповіла Любов Петрівна. — Перш за все вакцинуватимуть дітей, які мають хронічні недуги, а відтак — ризик важкого перебігу ковіду. Якщо цієї вакцини матимемо у достатній кількості, можна щепити всіх охочих дітей віком від 12 років. А якщо буде її дефіцит, то спочатку групи ризику.

Умовою для отримання дитиною вакцинації від коронавірусу є наявність усіх обов’язкових щеплень згідно з календарем профілактичних щеплень

Тобто, дитина має пройти обов’язкову вакцинацію, а вже за 14 днів може щепитися й від COVID-19. Вакцину проти ковіду можна поєднувати з вакциною проти грипу, тобто робити їх в один день або через будь-який часовий проміжок.

Для отримання щеплення від COVID-19 діти віком від 12 до 15 років повинні з батьками звернутися до свого педіатра чи сімейного лікаря. Діти віком від 16 до 18 років можуть звертатися самі.

Після огляду лікар видасть довідку про те, що дитина потребує вакцинації. З цією довідкою пацієнти йдуть у центр чи пункти вакцинації, де підписують інформовану згоду на проведення щеплення й отримують його. Діти віком від 16 до 18 років підписують згоду самостійно, а за 12-15-річних це роблять батьки.

За словами Любові Товстоног, батьки дітей з хронічними недугами вже цікавляться можливістю зробити щеплення своїм синам та донькам. Вичерпну інформацію щодо вакцинації дітей можна отримати у своїх педіатрів чи сімейних лікарів.

Джерело: сайт susidy.city

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: педіатр, Товстоног, лікар, щеплення

Добавить в: