• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » З п'яти районів області відділ агропромислового розвитку є в чотирьох. А п'ятий?


Радио

З п'яти районів області відділ агропромислового розвитку є в чотирьох. А п'ятий?

 

З 22 районів на Чернігівщині лишилося п’ять: Ніжинський, Прилуцький, Корюківський, Новгород-Сіверський та Чернігівський. І саме в Чернігівському, найбільшому районі області, вже немає управління/відділу агропромислового розвитку! А раніше ж були в кожному з 22 районів і найпопулярніше, чим вони займались, — розподіл державних дотацій і т.д. Хто ж тепер ділить гроші?— Після реформи децентралізації відділ агропромислового розвитку втратив необхідність, — переконана Ольга Манжула, керівниця відділу економічного розвитку, транспорту та захисту довкілля Чернігівської держадміністрації.

— Хто ж державні гроші ділить? — одразу запитую про головне.

— А вони йдуть не в район, а в область. В районні РДА вони більше не надходять. То навіщо тримати людину і платити їй зарплату? З документами на державні дотації фермери та інші сільгоспвиробники тепер ідуть не в район, а в область. Єдина програма, яка залишилася в районі, — це «Нетелі» (передача нетелів багатодітним родинам). Так з цим єдиним напрямком відділ економіки впорається.Хм, усе логічно. Навіщо зайві одиниці в штаті. Тоді, що роблять в інших районах, де відділи АПР збереглися?

— Начальник Вадим Шелест — на лікарняному, спеціаліст з напрямку агропромислового розвитку також, — була лаконічною Віта Богдан, головний спеціаліст відділу економіки та агропромислового розвитку, транспорту та зв’язку Ніжинської РДА.

— «Ковід»?

— У одного так. А мій напрям роботи не стосується агропромислового розвитку.

Значить, поки одні лікуються, у роботі «простій», та ніхто того і не помітив?

— Не можна виключати зі структури відділу компонент АПР, — переконана Тетяна Горбонос, начальник відділу економіки, агропромислового розвитку та державної реєстрації Новгород-Сіверської РДА. — Наш відділ вдало поєднує три напрямки: економіку, АПР і держреєстрацію. Працюють три спеціалісти. Є посадова інструкція і для агропромислового напрямку.

З відкриттям ринку землі кожне бореться за свій клаптик. Ми проводимо роз’яснення щодо оформлення технічної документації, допомагаємо віднаходити підтвердження (для судових засідань) щодо власності паїв. Щотижня — і нова судова справа з цього приводу.

Також допомагаємо фермерським господарствам.

АПР і держреєстратор спільними зусиллями розробили алгоритм створення нового фермерського господарства. Роздрукували картку, де покроково розписаний план дій.

Звертаються і працюючі фермерські господарства та ТОВ стосовно держпідтримки.

— Але ж документи несуть не вам...

— Не нам, а в область. Та інформаційна і довідкова підтримка їм потрібна. Наш район — за 180 кілометрів від Чернігова. Не в кожному куточку є інтернет, хтось має допомагати готувати документи. Їздимо громадами, консультуємо.

Допомагали і зі створенням сільгоспкооперативів для приймання молока.

Особливе питання — бджолярі. Тут також спільна праця реєстраторів, АПР і економіки. Як оформити, які документи подавати на дотацію.

Тримаємо на контролі врожайність, інформуємо про неї область. Працюємо з інвесторами. Роботи багато. Без нас — ніяк.

* * *

У Прилуцькій і Корюківській РДА агропромисловий розвиток об’єднаний з економікою та транспортом.

* * *

У тему:

У маршрутці» набитій посадовцями, гроші до водія так і не дійшли...

«ВісникЧ» №42 (1849) від 21 жовтня 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: агропромисловий, розвиток

Добавить в:
 
 


Центр Комплект