Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Тунелі до Євросоюзу природа будує: часом, не для зеленого «метро»?

Тунелі до Євросоюзу природа будує: часом, не для зеленого «метро»?

 

Збереглися фото, як ударно спилювали всі дерева за Козельцем на узбіччях дороги до Бобровиці.

Право на це одержала Козелецька громада, виконувала роботу і добротну деревину вивозила якась заїжджа фірма.
Непотрібне гілля спалювали на місці. На цьому й завершився благоустрій «євроузбіччя» цієї нової асфальтівки. Подальші роботи віддані на відкуп природі, яка за рік-два завершить тут спорудження зеленого тунелю.

Досвід можна запозичити на Бобровиччині.
Перший такий тунель практично готовий за містом. Шліфують його зсередини величезні зерновози, що везуть зерно здебільшого з полів колишнього «Агропрогресу», а тепер ІМК.

Цим зеленим тунелем користуються аграрники з Травкіного, Вороньків, Веприка та інші. Але такий «метротунель» – не єдиний на шляху Бобровиця-Новий Биків. Він є на в’їзді до Вороньків і біля Веприка. Двом зустрічним зерновозам тут не розминутися.

Втім, на Бобровиччині є й інші приклади догляду за узбіччями доріг. Вздовж полів, які орендує ТОВ «Козацьке» (керівник Сергій Чубовський), зелених тунелів немає. Дерева розчищені, хащі вирубані, трава покошена.

Приклад євростандартів на узбіччях доріг показує товариство «Земля і воля» на чолі з Героєм України Леонідом Яковишиним.

Шкода, що цей досвід не поширюється як на Бобровиччині, так і по всій Чернігівській області. Потрібну справу замінює недолугий «патріотичний» лемент про шлях до Євросоюзу. Але по наших зелених тунелях туди не потрапимо, й зелене «метро» не запустимо, хіба що якесь маревне вимріємо для самославлення.

«Чернігівщина» №42 (860) від 21 жовтня 2021, Григорій Загребля

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: КозелецькаТГ, узбіччя, благоустрій, Бобровиччина, Чубовський, Яковишин

Добавить в: