• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Олена Дмитренко розповіла про зарплату бюджетникам та штраф від онука


Олена Дмитренко розповіла про зарплату бюджетникам та штраф від онука

 

До редакції «Вісника Ч» у четвер, 7 жовтня, завітала Олена Дмитренко, голова обласної ради. Так продовжилась добра традиція зустрічей керівників області з трудовим колективом газети. Попереднім гостем «Вісника» 16 вересня був В’ячеслав Чаус, голова облдержадміністрації.Менеджери замість головних лікарів

Перше запитання поставив Сергій Народенко, головний редактор:

— Ще за міністра охорони здоров’я Уляни Супрун почали запроваджувати практику, щоб лікарню очолював менеджер. Проте в області традиційно керують закладами головні лікарі...

— Поділяю вашу позицію. Тому що практика показує: можна бути чудовим лікарем, але не мати досвіду ні адміністративної, ні господарської діяльності. Є й винятки. Наприклад, Андрій Жиденко, керівник обласної лікарні. Як до лікаря, до нього ніколи не зверталась, а от менеджер він справді непоганий.

Думаю, будемо приходити до цього по -закінченню контрактів. Лікарі будуть займатися лікарською практикою. Так, є посада заступника з медичної частини. А менеджер займатиметься економічною діяльністю підприємства.

Бюджетники будуть із зарплатами

— Мій чоловік бюджетник, пов’язаний з медициною. Будуть затримки із зарплатою чи прикрих ситуацій вдасться уникнути? — запитала про наболіле Юлія Семенець.

— Ми відповідаємо за місцевий, регіональний бюджет. Попередня затримка була не з нашої вини. Хоча бюджет на початку року був мінус 370 мільйонів. Зараз обласна рада не виділяє кошти на зарплату лікарям. Бо, за реформою, гроші йдуть за пацієнтом. Тобто оплата йде за виконану лікарем роботу. І збій відбувся в Національній службі здоров’я. Ми піднімали це питання на всіх рівнях. На сьогодні воно більш-менш вирішено. Зарплату отримують. До Нового року таких питань не має виникати.

— А в кінці року?

— Щодо зарплат питань не буде, — запевнила Олена Дмитренко. — Спеціально запланували сесію обласної ради на кінець жовтня, щоб мати картину щодо бюджету за дев’ять місяців. І будемо починати роботу над новим бюджетом. Сподіваюсь, цього року приймемо його швидше. А не як минулого, останніми в Україні.

Особливого оптимізму він не викликає. Але якщо минулого року ми бачили фінансову прірву, то на середину року заборгованість скоротили. Рік буде нелегкий, але впораємось.

Тож пропонуємо бюджетникам полегшено зітхнути — буде і під ялинку, і до ялинки.
Чи «схуд» полігон?

— Волонтер Юрій Бірюков оприлюднив інформацію, що після керівництва попередньої губернаторки Анни Коваленко дуже «схуд» деснянський полігон. На скільки, за вашою інформацією, зменшились площі? — про рідну Козелеччину у голови-землячки поцікавилась Валентина Тимошко.

— Стосовно Батурина ситуацією володію. І знаю, що є конфлікт. Частина колишнього військового аеродрому там була роздана по два гектари. А щодо деснянського треба розбиратись. Однозначно зверну на це увагу. Днями планую бути в Десні. Там зміна керівництва. Віктор Ніколюк, генерал-майор, пішов на підвищення. Призначили нового очільника навчального центру «Десна». Хочу познайомитись особисто. Усе треба перевіряти.

«Борисівно, що будете варити?»

— Ви працювали на різних посадах і в різних місцях, від Козельця до Києва. Чим відрізняється робота в Києві від роботи в області? — запитала Вікторія Товстоног.

— Чим більше місто, тим простіше зберегти приватність. За межами робочого кабінету тебе ніхто не знає.

Так, у Козельці стоїш у магазині, а позаду вже хтось заглядає: «Борисівно, що будете варити?» і коли приїхала працювати в Чернігів, отримувала задоволення, що мене ніхто не знає. Але завдяки вам, журналістам, ситуація дещо ускладнилась. Вже й тут впізнають. Мабуть, дуже часто показуєте, — пожартувала Олена Борисівна. — В Києві ж було найкомфортніше в цьому плані.

Хоча в роботі було важко. Працювала першим заступником генерального директора «Укрпошти». Я багато їздила Україною, розбиралась по суті. Якщо ж говорити про те, яка робота подобалась найбільше, то це вчителювання. Сама із вчительської сім’ї. Легко знаходила спільну мову з дітьми. І зараз спілкуюсь з класом, який випускала.

Дочка обрала інший шлях. А от п’ятирічний онук весь час змінює професії.

Був і будівельником, і детективом. А нещодавно виписав мені штраф за те, що два тижні не виконую обіцянку купити другого хом’яка. Баба чесно заплатила.

* * *

Після «Вісника» Олену Дмитренко чекала робоча поїздка до Києва. У дорогу голова взяла з собою газети. А ще збірку віршів журналістів Чернігівщини, яку видав «Вісник Ч», а також книжку «Самогон», випущену Сергієм Народенком ще в 90-ті. А от сумочку забула. Довелося повертатися. Значить, буде заходити.

«ВісникЧ» №41 (1848) від 14 жовтня 2021, Марина Забиян

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дмитренко, ОГА

Добавить в:
 
 


Центр Комплект