• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Цьогорічна осінь буде найхолоднішою?


Цьогорічна осінь буде найхолоднішою?

 

Згідно з переказами та легендами саме на Покрову запорізькі козаки (з огляду на погодні умови) вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. До речі, саме в цей час козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Тож вшановуємо козаків-захисників та свято Покрови і переступаємо середину жовтня. Погода також про це нагадує та спонукає до думок, що ми перетинаємо ще й екватор осені. А нинішня осінь у Чернігові та області, виявляється, є найхолоднішою за останні 20 років. Повідомили про це у Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології. Що ж до минулих днів, то там же зазначають, що з початку тижня на погоду в області впливала периферія східного антициклону, тому зберігалась погода без опадів, температура повітря вдень підвищувалась до 15-17° тепла, вночі подекуди знижувалась до заморозку 0-1°. Потім погоду області визначало поле зниженого тиску, спостерігалась погода без істотних опадів, вітер переважав східного напрямку 3-6 м/с, температура повітря вдень підвищувалась до 14-16°, а вночі знижувалась до 4-7º тепла. Яку ж погоду нам подарують святково-вихідні дні? Метеорологи повідомляють наступне.На 15 та 16 жовтня прогнозується мінлива хмарність без істотних опадів. Вітер дутиме південно-західний 7-12 м/с. Температура: вночі 0-5°, вдень 8-13º тепла.

17 та 18 жовтня очікується погода без істотних опадів. Температура: вночі 0-5º, вдень 9-14º тепла.

Ну, що ж, з погодним календарем ознайомлені, а що там у календарі народному?

15 жовтня вшановується пам'ять святого Кипріана. Ясне небо цього дня передвіщало мороз, а якщо йшов сильний дощ і дув «льодяний» вітер – буде студена зима.

16 жовтня вшановується пам'ять святого Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. У народі цей день називали Дениса Позимового або – Хлібник. Наші пращури вважали, що перший сніг повинен випасти як мінімум за сорок днів до зими і у минулі часи цього дня й справді йшов перший сніг.

17 жовтня відзначається день пам'яті святого Єрофея, єпископа Афінського. У народі говорили: «З Єрофея холод сильнєє». З цього часу дійсно посилювалися холоди. Люди помітили: чим раніше випадав перший сніг, тим пізніше приходила зима. Колись на Єрофея люди не ходили до лісу, боячись нечистої сили, яка особливо біснувалася чомусь саме у цей день.

18 жовтня вшановується пам'ять святої Харитини. У народі цей день називали «Харитини – перше полотно», адже саме з цього дня починали ткати полотно і катати вовну на валянки. Жіночки, сідаючи за ткацькі стани, примовляли: «На Харитину треба затикати перші кросна і виткати перше полотно».

Як приходить Покрова пречиста,
Горобина їй сипле намисто.
Рідним краєм іде в кожну осінь
З веретеном предобра і досі.

Усміхається сонце осіннє,
Мерехтить поміж листом проміння.
І летить понад стерні, над полем,
Павутиння ласкаве повільно…


Андрій Навродський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, прогноз

Добавить в:
 
 


Центр Комплект