Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Підвищать пенсії: хто отримає доплату

Радио
Радио

Підвищать пенсії: хто отримає доплату

 

На Чернігівщині 23 тисячі пенсіонерів віком від 75 до 80 років з жовтня отримуватимуть доплату — 400 гривень. Про це Суспільному сказала заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Білозуб.За її словами, перерахунок провели автоматично, людям не потрібно було звертатися для цього до пенсійного фонду. Середній розмір підвищення — 408 гривень.

Однак, каже Наталія Білозуб, щоб отримати доплату, є ряд умов:


«Якщо розмір пенсійної виплати не перевищує 10 340 гривень. Крім цього, зазначені категорії пенсіонерів, які отримують пенсію відповідно до Закону про «Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і повинні мати страховий стаж: для жінок не менше 20 років, для чоловіків — 25».

Чиновниця додала, що з 1 грудня буде ще один автоматичний перерахунок. Мінімальний розмір пенсії за віком становитиме 2 тисячі 600. Зараз він на 200 гривень менший.

«У зв'язку з тим, що Законом України про державний бюджет на 2021 рік змінюється прожитковий мінімум, в тому числі, і для тих, хто втратив працездатність. На даний час він складає 1854 гривні, буде складати 1934 гривні. Одночасно збільшується розмір мінімальної заробітної плати від 6000 до 6500 гривень для людей, які не працюють і досягли 65 років і мають страховий стаж: жінки — не менше 30 років, чоловіки — 35. Мінімальний розмір пенсії за віком буде встановлено 2600 гривень, зараз отримують — 2400».

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсіонер

Добавить в:
 
 


Центр Комплект