• Брухт ДальнобойСервис


Погода на Чернігівщині зміниться

 

От і настав час найбільшого розцвічування дерев та кущів. Напевне, саме тому й називають цю пору золотою осінню.Середньомісячна температура жовтня порівняно з вереснем зазвичай на 6º нижча й заморозки у першій половині місяця – звичайне явище. Другого осіннього місяця температура повітря ще знижується, частіше бувають дощі й сильні вітри. Наприкінці жовтня спостерігається похолодання, збільшення вологи в повітрі зумовлює утворення туманів, а у холодні ночі іній вкриває траву та дахи будинків. Утворюється він за тих самих умов, що й роса, але при температурі нижче 0°С.

Саме це й спостерігали ми у минулі ранки. Як повідомляли в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, 8–10 жовтня погоду області визначав східний антициклон, тому спостерігалася погода без опадів, температура повітря вдень була 12–16º тепла, вночі знижувалася до заморозку 1–5º.

"На поверхні ґрунту та на висоті 2 см над ним відмічався заморозок 0–7º"

12 жовтня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер змінних напрямків 3–8 м/с. Температура: вночі 0–5º, вдень 10–15º тепла. По Чернігову також буде мінлива хмарність, без істотних опадів. Температура: вночі 2–4º, вдень 12–14º тепла.

На 13 та 14 жовтня прогнозується хмарна погода з проясненнями. 13 жовтня характер погоди зміниться і тому місцями йтиме невеликий короткочасний дощ. 14 жовтня вже буде без істотних опадів. Вітер дутиме північно-західний та західний 5–10 м/с. Температура: вночі 2–7º, вдень 9–14º тепла.

15 та 16 жовтня очікується погода без опадів. Температура: вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 9–14º тепла.

Народний календар

11 жовтня відзначається день пам'яті Іллі Муромця. Історики вважають, що народився билинний герой на Чернігівщині, в селищі Моровійськ (нині – село Моровськ Козелецького району), яке було розташоване поблизу старого «Дукового шляху» (веде з Чернігова до Києва). Погоду цього дня визначали за інеєм: якщо вранці його було багато – бути сухій, сонячній погоді впродовж кількох днів.

12 жовтня вшановується пам'ять преподобного Киріака, відлюдника, а також Маріямни Плакальниці. Цього дня часто застилали землю сирі тумани, також був можливий і снігопад. Щодо погоди, то вона передбачувала початок березня: якщо день був сонячний, то слід очікувати сонячного початку весни.

13 жовтня вшановується пам'ять святого Михайла, першого митрополита Київського. Здавна в цей день селяни витрушували зі своєї постелі стару солому і спалювали її. Це робилося задля того, щоб «прибавити ходу зимі», а ще – «від зурочення недобрим оком».

"Спостерігали за журавлями: якщо вони відлітали, то чекали ранньої і холодної зими, якщо ж іще барилися – зима пізно прийде"

14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці. Наші пращури вірили: яка погода на Покрову, такою буде і зима. Що стосується інших прикмет, то на Покрову особливу увагу приділяли спостереженням за вітром: якщо він дув зі сходу чи півночі – зима буде холодною, із заходу – сніжною, з півдня – теплою, а якщо вітер був мінливий, то й зима буде перепадистою. І ще одне примітили: якщо на Покрову падає сніг, то і на Дмитра (8 листопада) піде сніг, а якщо снігу не буде, то і на Катерини (7 грудня) снігу не чекали.

Ми теж його ще не чекаємо. Хочеться довше порадіти золотій осені.

Під звуки осіннього вальсу,
Що дощ вигравав на вікні
Торкаючись краплями часу
Приніс таємницю мені.
І листя покірно гойдалось
У такт проливного дощу
Хилилось, співало, сміялось,
Напившись води досхочу…

Джерело: Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода

Добавить в:
 
 


Центр Комплект