Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » В’ячеслав Чаус: Державні гроші — для створення комфортних умов проживання та змістовного дозвілля у громадах області

В’ячеслав Чаус: Державні гроші — для створення комфортних умов проживання та змістовного дозвілля у громадах області

 

АКТУАЛЬНО Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус продовжує оглядати хід ремонтних робіт на об’єктах програми президента України «Велике будівництво». Сьогодні відвідав Обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, реставрація якого має закінчитися до кінця поточного року.Проєкт вартістю майже 32 мільйони гривень реалізується коштом Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету вже третій рік. Оскільки будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, до її оновлення як замовник, так і виконавці підійшли особливо ретельно. Упродовж 2019-2020 років 102 вікна приміщення філармонії були замінені на сучасні енергозберігальні, 11 старих дверей — на нові дубові. Крім того, були відреставровані кладка і фасади, відновлені ліпні вироби — складні фігурні рельєфні орнаменти, замінена водостічна система.

На сьогодні, за словами генерального директора цього комунального підприємства Сергія Теребуна, на фінішній прямій перша черга робіт: за декілька тижнів тут має завершитися облаштування території внутрішнього двору та ґанку.

Дещо складніша ситуація з другою чергою.

— Це новий тендер, де було оскарження процедури, відтак трохи затягнули раніше визначені терміни, — прокоментував голова ОДА. — Поговорив з генеральним виконавцем та субпідрядниками. Вони мають працювати командно, однак найбільша відповідальність — все ж на генпідряднику. Не забуваймо головного — державні гроші мають використовуватися для створення комфортних умов проживання та змістовного дозвілля у громадах області.

В’ячеслав Чаус додав, що важливо враховувати всі деталі: доступність приміщення для маломобільних відвідувачів, зручність для глядачів та артистів, збереження акустики. До слова, щодо останнього вирішено удосконалити крісла в залі: змінити металеві ніжки на дерев'яні.

Серед іншого заплановані закупівля та монтаж механічного, світлового, звукового та мультимедійного обладнання.

А поки триває реставраційний процес, артисти обласної філармонії готують для глядачів постановку рок-опери «Jesus Christ Superstar» українською мовою, повідомив Сергій Теребун.

Нагадаємо, що цьогоріч на Чернігівщині за кошти ДФРР (а це 84,7 мільйона гривень) реалізуються вісім проєктів, сім з яких — за програмою Володимира Зеленського «Велике будівництво».Ще один важливий момент, на якому акцентував голова ОДА В’ячеслав Чаус, — вакцинація проти Covid-19:

— Дуже хочеться, аби філармонія зустріла глядачів вже цього року. Але це залежить не лише від завершення ремонтних робіт. Заклади культури не зможуть працювати — не буде кому і для кого — в пік пандемії. Наразі єдиний метод уникнути поширення вірусу (легше його перенести) — щеплення.

В області повний курс вакцинації пройшли лише 19% мешканців. За даними МОЗ, для вироблення колективного імунітету від коронавірусу необхідно вийти на рівень 75-80% вакцинованих від загальної кількості населення. Держава створила умови, щоб зробити щеплення будь-хто міг у зручний для себе час та неподалік від своєї оселі чи місця роботи — і його варто зробити заради турботи про себе та близьких.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням.

Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 — на vaccination.covid19.gov.ua.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ремонтні роботи, В’ячеслав Чаус, Велике будівництво

Добавить в: