• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Палац на Коропщині внесли до програми реставрації


Палац на Коропщині внесли до програми реставрації

 

Палац Рум'янцева-Задунайського у Вишеньках, за десять кілометрів від Коропу, побудований у 1787 році. Як кажуть місцеві, з того часу він і не бачив серйозного ремонту. Минулого року прийняли обласну програму реставрації пам'яток архітектури національного значення. Палацу в переліку не було, та цього року депутати оолради внесли поправку. Збільшилась і сума, необхідна для реставрації пам'яток, — з 28 мільйонів 550 тисяч гривень до 32 мільйонів 840 тисяч.— Палац Рум’янцева-Задунайського величний, гарний, його варто побачити. — описує об’єкт Станіслав Пилипець, староста Вишеньківського старостинського округу. — Однак стіни полущені і подерті, в деяких місцях провалилася стеля. Думаю, обласний бюджет реставрацію палацу не потягне. Хоч би проект зробили, тоді б можна було шукати джерела фінансування. А найреальніший шанс відремонтувати об’єкт — потрапити до переліку державної програми «Велика реставрація».

— У програму заклали кошти на розроблення проектно-кошторисної документації щодо палацу Рум’янцева-Задунайського у Вишеньках, — уточнює Сергій Куреня, в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури. — Усього в області 309 пам’яток, поточні ремонти — по одиницях об’єктів. Палац Рум’янцева-Задунайського вартий уваги, бо це один із чотирьох палацових комплексів області. Зараз реставруємо палацовий комплекс у Качанівці.

— Це ж за державний, а не обласний кошт?

— За державною програмою «Велика реставрація».

— Але в обласній програмі цей об’єкт також є.

— У Качанівці 22 пам’ятки національного і місцевого значення, — пояснює начальник управління. — За держпрограмою реставруємо головний палац, вежі і роботи щодо альтанки Глінки.

— За програмою, на об'єкти реставрації треба майже 33 мільйони гривень.

— Цифри записані, але кошти не виділені, — розчаровує Сергій Куреня.

— Програма передбачає необхідний обсяг фінансування з обласного бюджету або з джерел, не заборонених законодавством. Але в бюджет ці кошти не закладені. Починаючи з 2020 року, таких сум не було виділено. Програма — «маячок», що гроші треба.

Крім палацу у Вишеньках та Качанівці, до програми також потрапили:

Тріумфальна арка в Новгороді-Сіверському (побудована у 1786 році на честь проїзду через місто імператриці Катерини II),
Георгіївська церква в Седневі (дерев’яний православний храм 1747 року будівництва, в ході попередньої реставрації розібраний і заново складений, набув популярності завдяки зйомкам епізодів кінофільму «Вій» за Миколою Гоголем),

Головний будинок, флігель та кам’яниця садиби «Покорщина» в Козельці (збудована у другій половині 18 століття, найдавніший із збережених донині садибних комплексів Лівобережної України. Маєтність належала родині Віри Дараган, сестрі графів Олексія і Кирила Розумов-ських, та її чоловікові Юхиму Дарагану, київському полковнику),

Церква Іоанна Богослова в Ніжині (збудована 1752 року, фахівці вбачають у цій пам’ятці риси творчості відомих архітекторів Гетьманської України А. В. Квасова та І. Г. Григоро-вича-Барського).

* * *Петро Рум’янцев-Задунайський — граф, російський державний діяч, полководець, генерал-фельдмаршал. Садибу Вишеньки відвідувала Імператриця Катерина II під час своєї подорожі в Україну і Крим.

Джерело: газета "ВісникЧ" №39 (1846) від 30 вересня 2021, Вікторія Товстоног

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Палац, Рум’янцева-Задунайського, реставрація

Добавить в:
 
 


Центр Комплект