• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Жителі Количівки проти того, щоб у них вирощували кукурудзу й соняшник


Жителі Количівки проти того, щоб у них вирощували кукурудзу й соняшник

 

Жителі Количівки викликали поліцію, щоб зупинити фермерську техніку на заплавних землях. Трактори викорчовували кущі, місцеві жителі припускають, ділянку готують під оранку. Фермерське господарство «РЕМ АГРО» підтвердило Суспільному, що мають намір вирощувати на тих землях кукурудзу, соняшник, жито чи пшеницю, а землю орендували у місцевих.«До нас звернулося місцеве населення Количівки, з тим, що у них є паї під сінокіс, які вони готові нам здати в оренду. Ми повністю обговорили з людьми, що ми ці землі будемо використовувати для сільськогосподарського виробництва. Люди на це погодилися. Надалі уклали з нами договори. У нас на сьогодні на доробці може людей 15-20, а так ми з близько 40 людьми уклали договори», – прокоментував управляючий фермерським господарством «РЕМ АГРО» Олександр Данилов.

Староста Количівки Ольга Ляховець викликала поліцію. Каже, вранці 27 вересня тут знову працювала техніка фермерського господарства «РЕМ АГРО». Корчували чагарники і дерева, почали ці роботи 21 вересня, тоді також викликали поліцію і просили призупинити роботу компанії на час розслідування.

«Ця фірма спеціалізується на вирощуванні кукурудзи й соняшнику. Кукурудзу й соняшник тільки з літальних апаратів будуть обприскувати. Я кажу, не варті ті чотири тисячі того, що люди витратять на лікування десятки тисяч», – сказав житель Количівки Анатолій Шевченко.

Світлана Шапко здала гектар в оренду за 1000 гривень на рік до 2036 року. Що робитимуть на її паї, в договорі написано: «Для ведення особистого селянського господарства».


«Все. Не уточнено, не вказано, що це, чи сінокіс, рілля, чи ще щось. Чи може під забудову. Хто його знає?».

Про зміну цільового призначення землі голова Іванівської сільської ради Олена Швидка каже, не знає. На сесії сільради це питання не виносили. На час з’ясування всіх обставин просила «РЕМ АГРО» призупинити роботу.

«Займаємося цим питанням. Відправили звернення і на прокуратуру, і на СБУ, поліцію, слідчо-оперативну групу викликали одразу. Телефоном мені коментар дали із Держземагентства, що вони повинні були погоджувати це із нашою сесією. Але за мою каденцію погодження точно ніякого не було. А депутати попередньої каденції повідомили, що за їхню також не було».

У Державній екологічній інспекції в області сказали, що готують позапланову перевірку об’єкту.

«Ми хочемо, на сьогоднішній день, зібрати те населення, яке нам віддало в оренду, щоб вони між собою визначилися і вирішили. Якщо не вийде, ми ж так просто туди не зайдемо. Давайте ми тоді будемо розривати ці договори і не будемо туди заходити. Ось і все. Ми теж не хочемо воювати ні з ким», – зазначив Олександр Данилов.

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Количівка, земля, оренда

Добавить в:
 
 


Центр Комплект