• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Магазину «Біля площі» виписали 2 штрафи на 13 600 через торгівлю алкоголем


Магазину «Біля площі» виписали 2 штрафи на 13 600 через торгівлю алкоголем

На сьогоднішньому виконкомі у мерії розглядали одразу два питання, які стосувались штрафів, накладених на продавчинь магазину «Біля площі» (ПП "ТРАСТ-ДОВІРА") за те що торгували алкоголем після 22.00 та за те, що продали пляшку пива неповнолітньому. На обидві постанови про накладення штрафу подав скарги відомий у місті адвокат Олег Купрієнко. Він повідомив присутнім, що магазином займається його дружина Тетяна, а саме приміщення вони багато років орендують у громадянина Кіпру, з яким тримають зв’язок дистанційно, через його довірену особу.Перший випадок мав місце 14 липня, коли Квач Любов Миколаївна о 22.21 хв. продала пляшку пива «Балтика-9» і таким чином здійснила правопорушення передбачене ч.2 ст.156 КупАП, а також порушила рішення Чернігівської міської ради про заборону реалізації пива, крім безалкогольного, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території міста Чернігова від 21 серпня 2018-го року.
Представники Мунварти, за інформацією Миколаєнка Романа Сергійовича начальника юрвідділу Чернігівської міськради, вийшли на перевірку магазину «Біля площі», що розміщений по вул.Гетьмана Полуботка, 6, після того, як до них надійшло колективне звернення від мешканців будинку №4 по тій же вулиці, про те, що у магазині продають алкоголь вночі, а клієнти закладу порушують громадській спокій. Постанову про адмінпорушення на продавчиню наклав інспектор-ревізор КП «Муніципальна варта».

Зазначений протокол надійшов на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті ЧМР. Квач на розгляд питання не явилась, клопотання від неї про перенесення слухання справи не надходило.
11.08.2021 адмінкомісія прийняла постанову, якою вирішила накласти штраф на продавчиню Любов Квач у розмірі 6 800 гривень. Вчинене правопорушення мунвартівець зафіксував на камеру.

Секретар міськради Олександр Ломако надав слово присутньому у залі Олегу Васильовичу Купрієнко, який почав розповідати, що заклад є магазином-кафетерієм і для того, аби мати такий статус не потрібно змінювати містобудівні умови магазину та отримувати нову декларацію готовності об’єкта до експлуатації, а лише облаштувати спеціальну стійку для кафетеріїв. Також він додав, що оскільки магазин розташовано не в житловому будинку, то на нього розповсюджується дія постанови Кабміну №306 від 07.06.2017, згідно з якою непотрібно переоформлювати документи, а можна просто видавати чеки з вказанням назви кафетерію та облаштувати кафетерійну стійку, посилався Купрієнко і на норми ДБН від 2009 року. Також Купрієнко говорив про те, що начебто - перевірки це результат скарг конкурентів, які накинули оком на магазин та натякати, що за переробку документації з нього вимагали значні кошти наближені до влади особи. Розповів, що оскільки власник приміщення проживає на Кіпрі подати заявку на переоформлення практично неможливо, бо ж потрібен його особистий підпис.

Окремо Олег Васильович відмітив, що підприємство дає значну кількість робочих місць та внесло до бюджету акцизних податків на сотні тисяч гривень, а без продажу алкоголю вночі магазин буде неприбутковим та навів такі статистичні дані:

В 2019-му на підприємстві працювало 38 осіб, акцизу за продаж алкогольних товарів сплачено 995 тисяч гривень.
2020-й рік - 26 працівників, акцизу за продаж алкогольних товарів сплачено 950 тисяч гривень.
2021-й рік, - 22 працівники, за 8 місяців сплачено аналогічного податку 550 тисяч.

Начальниця Управління державного архітектурно-будівельного контролю Чернігівської міської ради Шкуріна Людмила Григорівна та юрист ЧМР спростували доводи Купрієнка, а головний архітектор міста Сергій Калюжний додав, що прийме документи від орендаря магазину, навіть без підпису власника, аби все було по закону, бо згідно декларації від 08.04.2014 - даний магазин є магазином продовольчих товарів, а не ресторанним господарством. Юрист ЧМР зазначив, що ПП "ТРАСТ-ДОВІРА" подавали заяву у квітні цього року на те, щоб продовжити режим роботи кафетерію після 22.00, але Управління економічного розвитку ЧМР відмовило, через те, що згідно декларації магазин не є об’єктом ресторанного господарства.

Наш кореспондент проаналізував зазначену Купрієнком постанову і норми ДБН від 2009-го року та ДСТУ 3862, де згадуються кафетерії, та не знайшов там підтвердження того, що магазин може в законний спосіб перетворитися на кафетерій, без переоформлення документів. За такою логікою, всі магазини, які працюють у Чернігові можуть встановити барну стійку чи пару столиків і торгувати спиртним цілодобово. Але чомусь так ніхто не робить, хоча коштів на розумних юристів у великих мереж супермаркетів вистачає, і аби була така лазійка, її б використовували по всій країні. До речі в тих же ДСТУ 3862 - мова не йде про реалізацію через кафетерійну стійку саме алкогольних напоїв.

Далі мова пішла про ще один штраф, який виписали представники поліції продавчині магазину «Біля площі» Станко Оксані Вікторівні за те, що вона продала о 20.37 пляшку пива особі, яка не досягла 18-ти років. На це у Купрієнка теж знайшлися відмовки: мовляв, поліція, спеціально, аби підвищувати свої показники по штрафам знаходить осіб, яким через 2-3 місяці виповниться 18-ть і використовує їх для подібних випадків, а продавці документу не запитують, адже закон їх зобов’язує запитувати паспорт, лише коли виникають сумніву щодо віку покупця. Проте швидко виявилось, що пан адвокат лукавить, адже відмовився надавати відео, де зафіксовано факт продажу алкоголю, при тому, що запис в цей день вівся, адже він довго розповідав, як чек, буцімто знайшли у сміттєвому відрі, а хлопця знайшли на вулиці і саме йому пива не продавали. Рішення по цьому штрафу ви

Виконком одноголосно підтримав те, щоб залишити скарги Купрієнко без задоволення, а постанови про штрафи - у силі.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Купрієнко, алкоголь, штраф, виконком

Добавить в:
 
 


Центр Комплект