Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Найотруйніший гриб Полісся: який має вигляд та де росте (відео)

Радио
Радио

Найотруйніший гриб Полісся: який має вигляд та де росте (відео)

Боровики, польські гриби, маслюки, сироїжки – на Новгород-Сіверщині в розпалі грибний сезон. Де і як краще збирати гриби Суспільному розказав та показав інженер з лісових культур Новгород-Сіверського лісгоспу Володимир Салабута.



Найнебезпечніший гриб Полісся – бліда поганка. Якщо придивитись уважно, відрізнити її з-поміж інших грибів нескладно, каже інженер з лісових культур Новгород-Сіверського лісгоспу Володимир Салабута.

«Це отруйний гриб. Його збирати не можна, також торкатися не можна. Він має характерну плівочку знизу і таку ніжку знизу трішки більш розширену».

Володимир Салабута каже, у природі звірі можуть підгризати гриби або виривати їх повністю, а гриби ростуть знову, то правильного способу не існує.


«Білий гриб – належить до їстівних грибів. Зривати можна. Можна як зрізувати, так можна і викручувати. Однозначної думки у науковців нема, як це краще зробити. Можна декількома способами», – пояснює інженер з лісових культур ДП «Новгород-Сіверський лісгосп» Володимир Салабута.

Аби тихе полювання пішло на користь, лісник дає кілька порад.

«На даний момент – пожежо-небезпечний період. Не можна розводити вогнища, також, якщо хтось палить, треба бути дуже обережним. У лісі краще не палити. Гриби також не варто збирати біля автомобільних доріг, біля залізничних доріг, біля великих міст, також близько до полів, які обробляються гербіцидами та пестицидами».



Джерело: Чернігів Суспільне

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гриби, Салабута

Добавить в:
 
 


Центр Комплект