• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На прийом до окулістки Тетяни Коляко приходило по 40-50 паціентів на день


На прийом до окулістки Тетяни Коляко приходило по 40-50 паціентів на день

З 2 серпня у поліклініці Сновської центральної районної лікарні з 8.00 до 16.00 щоденно приймає окулістка Тетяна Коляко. До цього вона була інтернкою Чернігівської обласної лікарні, вчилася у провідного офтальмолога Ігора Лютницького.— Лікарі та медсестри часто їдуть за кордон або у великі міста, — звертаюся до Тетяни Володимирівни, — а ви — у маленьке містечко.

— Моє життя — тут. Я з п’ятирічного віку — у Сновську, вже 22 роки. Народилася в Сумській області, де працювали батьки. Мама — з Сумщини, тато — звідси. Переїхали сюди, тут я закінчила школу, одружилася. Чоловік — підприємець. Тут мене чекали чоловік і дитина, поки я закінчувала всі свої навчання.

Наплив людей дуже великий, — розказує про роботу, — на початку було по 40-50 чоловік на день. Зараз 30-35. Приходять на консультації, на комісії. Щоб попасти до мене, людина має записатися до сімейного лікаря і взяти електронне направлення. Повернутися в реєстратуру або подзвонити, зареєструвати його. І тільки після цього йти до мене. Якщо у великих містах за направленнями приймають переважно за часом, то у нас постійно жива черга. Інакше не вдасться всіх оглянути.

— Що є з апаратури?

— Придбали нову щілинну лампу (прилад для детального огляду структури очей). Є офтальмологічна лінза. Ручний периметр (прилад для визначення меж поля зору (чи можна побачити щось збоку, угорі, внизу) і дефектів усередині нього. Моя улюблена табличка Ша-Бе (таблиця Сивцова, яка починається зверху літерами Ш, Б. Потрібна для діагностики. Принцип заснований на читанні літер різних розмірів і товщини). В принципі, щоб проводити початкову діагностику, цього буде достатньо. Якщо знаходяться серйозні проблеми, направляємо в Чернігів. Бо немає ж операційної, немає стаціонару на даний момент. Було кілька ліжок, закрили. Якщо буде все добре, у перспективі відкриють для профілактичного лікування. Бо багато людей звертаються проколотися, і) прокапатися.

— Найпоширеніші скарги. Близькозорість? Далекозорість? Глаукома?

— У діток — багато в кого — спазм акомодації (помилкова близькозорість або синдром втомлених очей, коли скорочується війковий м'яз і збільшується товщина кришталика). У багатьох уже встановлена близькозорість, інакше — міопія. Далекозорість зустрічається рідко.

— Далекозорість у літніх?

— Пресбіопія, коли люди не бачать зблизька, — так, багато людей за 40-45, які приходять провіритися для нових окулярів, просять підібрати, провести відповідну корекцію.5 порад дія збереження зору від Тетяни Коляко

1 Правильне розподілення напруження і відпочинку. Кожні 40-45 хвилин при роботі на близькій відстані — не важливо, це телефон, планшет, комп’ютер, книжка чи зошит — треба робити перерву, як мінімум, на 10-15 хвилин.

2 Гімнастика для очей. В інтернеті повно. Набрати в гуглі (пошуковику) —гімнастика для очей. Різні комплекси, в основі — базові вправи. Ніби погратися очима:

— подивитися далеко, близько, вправо, вліво, угору, вниз,

— покрутити кола очима,

— в різні сторони поводити.

Це розслаблює м’язи і попереджує виникнення спазму акомодації.

3 Внутрішньоочний тиск. Людям, яким за 40-45, необхідно його вимірювати хоча б раз на рік. Щоб не пропустити виникнення такої серйозної хвороби як глаукома.

— Внутрішньоочний тиск пов’язаний із загальним тиском?

— Ні. Це абсолютно різні речі, можна бути гіпотоніком щодо загального тиску і мати при цьому глаукому.

4 Вітаміни і харчування. їсти чорницю, моркву — це добре. .Але, щоб забезпечити денний раціон необхідних вітамінів, треба з’їдати щодня до 2,5 кілограма чорниці. Бо склянка — це для загального зміцнення, але прямого ефекту на очі не буде. Потрібні додаткові вітаміни. їх підбирає лікар. Наприклад, при проблемах із сітківкою, при великій міопії призначаю «Оптікс Форте». -

5 — Є корисні види спорту, які дозволяють тренувати очні м’язи. Наприклад, настільний теніс.

— Так, тренування — дивитися зблизька і вдалечінь — це корисно, але не панацея. Є поняття про схильність, спадковість. Коли діти і за телефоном багато не сидять, але все одно зір падає, і від цього нікуди не дінешся. Така фізіологічна особливість організму. Близькозорість пов’язана з тим, що у міопів, тобто близькозорих, очне яблуко довше, ніж у звичайних людей. І з ростом дитини очне яблуко росте, і росте в довжину. Максимум, що ми можемо — загальмувати цей ріст. Для цього потрібна адекватна оптична корекція постійно. Якщо лікар рекомендує окуляри, то не слід забивати на це.

— Можна підібрати скло, можна — пластик, можна будь-якого кольору і форми оправу.

— Зараз дуже багато діток в окулярах. Але все одно у нас був пацієнт, якому призначили оптичну корекцію. Він з невеличкого села. Не носив окуляри, бо дітки сміються, ображають, дражнять. Адекватне ставлення до окулярів у маленькі села не дійшло. Якщо ж діти їх не носять, зір погіршується.

Микола Куценко: «100 тисяч заохочувальних або 200 тисяч гривень на квартиру»

— Прихід Тетяни Коляко в Сновську центральну районну лікарню дуже доречний, — говорить Микола Куценко, генеральний директор закладу. — У нас окуліста не було. Працювала Галина Рубіс, вона з 1952 року народження, вже пішла на пенсію.

— Як заохочуєте молодих спеціалістів?

— Міська рада дає 100 тисяч гривень, якщо житло є. Якщо немає — виділяє 200 тисяч гривень на придбання квартири. У Сновську житло вже отримали співробітники лікарні: рентгенолог Сергій Міненко, анестезіологиня Дар'я Петрунько. Одержували й сімейні лікарі.

* * *

У тему

— Ти віриш у любов із першого погляду?

— Роки мої такі, що вже недобачаю... Мацати треба.

* * *

Бесідують рибалки:

— По-моєму, найкращий зір у риб.

— Чому?

— Я вже 10 років ходжу на рибалку і жодного разу не впіймав рибу в окулярах.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №35 (1842) від 2 вересня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сновськ, лікарня, окуліст, Коляко

Добавить в:
 
 


Центр Комплект