• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Скасувати рішення про збільшення висотності ЖК «Єлецький» у Чернігові просить окружна прокуратура (відео)


Скасувати рішення про збільшення висотності ЖК «Єлецький» у Чернігові просить окружна прокуратура (відео)

Будівництво житлового комплексу «Єлецький» розпочали минулого року в охоронній зоні національного заповідника «Чернігів стародавній». Окружна прокуратура подала позов щодо підвищення висотності новобудови в історичній частині Чернігова.Будує житловий комплекс компанія «Еко комфорт груп», заснована у 2017 році. Правозахисник Олександр Гашпар пов’язує забудовника із міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком. Близькі до нього люди увійшли до переліку власників компанії цьогоріч. Зокрема Дмитро Федоров, якому, згідно з декларацією міського голови, він передав управління своїми компаніями. А також Андрій Малай, заступник директора комунального підприємства «Паркування та ринок».«Плеканчук та Малай вносять в статутний капітал по 38%. А ще 24% вносить ТОВ «Добробут фінанс». Зокрема в склад цього товариства входить пайовий венчурний інвестиційний фонд «Будівельні інвестиції». Керує цим фондом той самий Дмитро Федоров, який є радником міського голови, його адвокатом, ну і взагалі довіреною людиною», – говорить правозахисник Олександр Гашпар.Житловий комплекс матиме такий вигляд, його зображення розміщене на офіційному сайті ЖК.Заступник керівника окружної прокуратури Дмитро Шипко пояснює, будувати в історичній частині Чернігова можна не вище 15 метрів. Забудовник планує звести 20.«Окружною прокуратурою було встановлено, що наміри забудовника не відповідають містобудівній документації на місцевому рівні. А містобудівні умови і обмеження суперечать нормам містобудівного законодавства, а також будівельним нормам та правилам», – пояснює заступник керівника Чернігівської окружної прокуратури Дмитро Шипко.

Дозвіл на будівництво виконком міської ради надав у 2019 році. Тоді висотність обмежили 15 метрами. Через 8 місяців, у 2020, виконком затвердив зміни і дозволив будувати вище – до 20 метрів. Зробили це на основі документа – історико-містобудівного обґрунтування. Розробляти його у 2020 році не могли.

«Такий вид документації з 1 січня 2019 року Урядом був скасований. Тобто, що це був за документ, не зрозуміло. На якій підставі він розроблявся», – каже правозахисник Олександр Гашпар.

За словами співзасновника «Еко комфорт груп» Романа Плеканчука, документ розроблявся у 2018 іншою компанією, вона ж отримувала дозвіл на будівництво. «Еко комфорт груп» викупила права разом із документами та переробила проєкт будівництва. Зміну висотності на затвердження подали, коли мали всі експертизи.

«Перше рішення отримувала інша компанія. Ми купили права її і вже переробили існуючий проєкт, який в них був», – пояснює співзасновник ТОВ «Еко комфорт груп» Роман Плеканчук.

Роман Плеканчук каже, забудовник має всі необхідні документи. Позов прокуратури називає замовленням.

«Я не володію питанням, які є питання та претензії в прокуратури щодо «Єлецького» і решти. Я знаю тільки, що поліція дуже цікавиться піском, а прокуратура дуже цікавиться землею. Оце все, що я можу вам прокоментувати», – коментує міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: прокуратура, ЖК«Єлецький»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект