• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 10 хвилин дороги і близько 1,5 години очікування: як учні з Дроздівки добираються до шкіл


Радио

10 хвилин дороги і близько 1,5 години очікування: як учні з Дроздівки добираються до шкіл

10 хвилин дороги і близько півтори години очікування свята. Дітей, що навчалися у Дроздівській школі, яку 19 липня 2021 року закрили через малокомплектність, шкільними автобусами розвезли на свята першого дзвоника до Жуківської, Орлівської та Куликівської шкіл.Перше вересня у Дроздівці розпочалося з того, що учням і батькам потрібно дістатися до школи. З сьомої ранку вони чекали автобус.

Щоб встигнути на нього, Іванку розбудили о шостій ранку, каже її матір Лариса Лакотиш.

«Не хотіли вставати, але прийшлось. А якби нашу школу не закрили дітки б спали, до 07:30 можна було».

Водій автобуса повинен відправитися за графіком о 07:10. Чекати всіх – не буде.

«У мене маршрут, у мене все розписано по графіку. Тому що мені ще далеко їхати», – розповів Володимир Масюк.

З Дроздівки учнів возитимуть трьома напрямками: Жуківка, Орлівка і Куликівка. Так захотіли батьки. Освітяни розраховували, що всі діти підуть в одну школу.

«Ми вибрали поки що Жуківський заклад, по наповнюваності мені більше подобається, коли діток менше в класі і більше звертається увага на дитину. Але не знаю, чи довго ми з такими рейсами будемо там навчатися», – каже жителька Дродівки Оксана Зубок.

Нам обіцяли нові автобуси, каже Оксана, комфортні умови, автобус, який є не пристосований, щоб возити дітей.

Щодо стану автобусу за словами голови територіальної громади Юлії Пастернак, він відповідає вимогам.

«Він є, він у нормальному стані, бо весь транспорт у нормальному стані, його підготували і він пройшов техогляд. Тому я тут наразі не бачу причини бунтувати».

Зі слів начальниці управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Куликівської селищної ради Світлани Масльонки, по рішенню виконкому, яке було прийняте у травні 2021 року, взагалі територія обслуговування Дроздівки – це Куликівка.

«Сьогоднішній день, він адаптивний, оскільки батьки запізно виявили бажання записуватися до школи. За сьогодні за завтра це все влаштується. По хвилинках це все відкорегується і діти матимуть доїзд».

Дорога займає 10 хвилин. Понад годину діти чекатимуть на початок уроків разом з учителем у школі в Жуківці. 40 хвилин очікування буде в учнів, яких віддали до Куликівської школи. Новий автобус вартістю 1,6 мільйона гривень привіз сьогодні дітей до Куликівки. З Дроздівки він відправляється о 07:40.

Нагадаємо, школу у Дроздівці влітку закрили через малокомплектність. Щоб її зберегти, жителі Дроздівки створили ініціативу з відродження села: почали запрошувати до себе багатодітні родини. Протягом літа приїхало 12 сімей з 35-ма дітьми. Школу закрили все одно. Зараз учням з Дроздівки мають забезпечити доїзд у сусідні школи. Для цього розробили чотири рейси: два в Куликівку і по одному в Жуківку та Орлівку.

Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дроздівка, школа

Добавить в:
 
 


Центр Комплект