• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Коли всім DOBRE: як за кошти грантів розбудовують громаду


Коли всім DOBRE: як за кошти грантів розбудовують громаду

Новгород-Сіверська територіальна громада хоч і молода, але стартує потужно. Керівництво міськради взяло курс на активну співпрацю не лише з органами центральної виконавчої влади в плані залучення державних коштів для реалізації інфраструктурних проектів, але й освоєння грантів.

Буквально після свят у Новгороді-Сіверському стартує масштабний проект з будівництва набережної, профінансований коштом Євросоюзу. Американці ж обіцяють допомогти з придбанням сміттєвоза. Загалом до кінця року в громаді планують втілити в життя три масштабні багатомільйонні проекти, один – європейський, другий – американський, третій – державний.

На початку року Новгород-Сіверська міськрада підписала меморандум співпраці з амбасадорами програми DOBRE, яка є програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність». Вона спрямовує технічну та фінансову допомогу на місцевий рівень, створюючи умови для територіальних громад. Програма DOBRE допомагає громадам зростати та зміцнювати місцеве самоврядування, і водночас бути моделями для інших громад у процесі децентралізації. Зрозуміло, що не лише консультаційно, але й фінансово.

І ось нещодавно в приміщенні міськради відбулась зустріч, під час якої грантодавці пообіцяли допомогти новоутвореній Новгород-Сіверській територіальній громаді вирішити гостру проблему поводження з твердими побутовими відходами. Ця проблема постала одразу ж після об’єднання. Нині це питання залишається одним із найболючіших, аджев громаді гостро не вистачає сміттєвих контейнерів та техніки для вивезення сміття.

Директор комунального підприємства Новгород-Сіверської міськради Віталій Кром бачить вирішення проблеми вивезення сміття так: «Треба налагодити співпрацю зі старостами, для початку порахувавши кількість людей, що будуть користуватися послугою, тоді будемо знати й необхідну кількість сміттєвих контейнерів. Потім із цим населенням треба укласти договори на вивезення сміття».

Староста сіл Смяч, Рогівка, Лісконоги Ігор Подоляко зауважує, що люди готові укладати договори. Головне – щоб сміття вивозили.

«Я на зборах з людьми говорив про це. Наші селяни готові укладати договори. Вони хочуть і сортувати сміття, аби нарешті була вирішена проблема зі збором та вивозом непотребу», – сказав він.

Проблема вивезення непотребу таки дійсно існує, адже не вистачає головного – техніки.«У нас наразі критично не вистачає сміттєвозів, – пояснює голова громади Людмила Ткаченко. – Маємо лише один новий сміттєвоз і старенький перероблений під сміттєвоз «ЗіЛ».

За словами Людмили Миколаївни, громада є обмеженою в ресурсах, тому розраховує на міжнародних партнерів.


«Ми можемо реалізувати цей проект разом. 1 мільйон 846 тисяч на нього може бути виділено від Програми DOBRE, тоді співфінансування громади буде 791 тисяча. За грантові кошти придбаємо спецтехніку для вивозу сміття, а за кошти громади – контейнери», – обіцяє експерт Програми DOBRE Максим Бурдавіцин.

Цьогоріч Новгород-Сіверська громада вже закупила контейнерів на 150 тисяч гривень. Якщо американці допоможуть з придбанням сміттєвоза, то закуплять ще.

«У наших планах охопити для початку найближчі села, – говорить Людмила Ткаченко. – Із збільшенням кількості комунальної техніки будемо збільшувати і кількість контейнерів та охоплення сіл».

Тож із амбасадорами програми DOBRE керівництво громади домовилось про якнайшвидше подання заявки, що допоможе починати спільну роботу над проектом.

За словами голови Новгород-Сіверської міськради Людмили Ткаченко, до кінця року в громаді планують реалізувати три масштабні проекти. Окрім придбання сміттєвоза, заплановано збудувати набережну та реконструювати центральну площу міста обласного значення.

«Найбільш серйозний наш грант – будівництво за кошти Євросоюзу набережної у Новгороді-Сіверському, – говорить Людмила Миколаївна. – Ми вже завершили тендерні процедури, підписали договір на виконання робіт і буквально після свят стартує будівництво. Проектом передбачено майже кілометрову асфальтовану дорогу, вело- та пішохідні доріжки, спортивні майданчики. Набережна буде чимось схожа на ту, яка є в Чернігові на Золотому березі».

Вартість проекту складає 13 мільйонів гривень. Все це кошти Євросоюзу. Його реалізація перебуває на контролі в Міністерстві регіонального розвитку, Чернігівській облдержадміністрації та безпосередньо міськраді.


Центральну площу біля пам’ятника князю Ігорю реконструюватимуть

Коштом же державного бюджету планують капітально відремонтувати центральну площу міста. Тендер вже запустило Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Що ж? Можемо лише побажати успіху цій потужній громаді і закликати інших наслідувати приклад Новгорода-Сіверського.

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №34 (852) від 26 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: НовгородСіверський, DOBRE, Ткаченко, громади, проекти, реконструкція

Добавить в:
 
 


Центр Комплект