• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дощі та стрибок температури прогнозують синоптики


Дощі та стрибок температури прогнозують синоптики

Україна, 30-річчя незалежності якої ми вже відсвяткували, є досить різною. Різною була і погода у святкові та вихідні дні. Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, 20-24 серпня погодні умови області визначало поле підвищеного тиску, потім – поле зниженого тиску з малорухомим атмосферним фронтом. В ці дні спостерігалась погода без опадів, лише 22 серпня у південно-східних районах відмічались невеликі опади (вітер переважав північно-західного напрямку). Температура вдень була 24-27º, вночі 7-15º тепла.24 та 25 серпня по області пройшов невеликий та помірний (у північних та південних районах – значний) дощ, оскільки погоду формувало поле зниженого тиску з впливом атмосферного фронту.
З якою ж погодою літо вийде на свою «фінішну пряму»? Метеорологи повідомили наступне.

27 серпня по Чернігівській області буде хмарна погода з проясненнями, короткочасний дощ, місцями гроза (вночі та вранці – слабкий туман), вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура: вночі 11-16º, вдень 19-24º тепла.
По Чернігову також буде хмарна погода з проясненнями, короткочасний дощ. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура: вночі 13-15º, вдень 21-23º тепла.
На 28 та 29 серпня прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер південно-західний з переходом на південно-східний 5-10 м/с. Температура: вночі 11-16º тепла, вдень 28 серпня 22-27º, 29 серпня 24-29º тепла.
Вночі 30 серпня очікується погода без істотних опадів, в решту часу йтиме короткочасний дощ, місцями гроза. Температура: вночі 13-18º тепла, вдень 27-32º.
Що ж, нарешті дочекалися дощиків. Зайвими не будуть…

А що про остання літні дні розповість народний календар?

26 серпня вшановується пам'ять святителя Тихона, Задонського чудотворця. Наші предки у цей день прибирали у сараях і погребах, щоб до зимових сховищ не потрапляла осіння гниль.

27 серпня вшановується пам'ять пророка Міхея. Наші пращури помітили: якщо цього дня повіває тихий вітер, то осінь буде ясною, а от якщо Міхей «з бурею прийшов», то вересень негожим буде. У минулі часи у цей день спостерігали за журавлями: якщо вони вже відлітають до теплих країв, то до середини жовтня мороз буде.

28 серпня відзначається свято Успіння Пресвятої Богородиці. Саме з 28 серпня розпочинається молоде Бабине літо, яке триватиме до 11 вересня. У минулі часи примітили: якщо молоде Бабине літо погоже, то вже на старе (з 14 до 21 вересня) чекай негоди, а якщо цього дня погода тиха і ясна, то й осінь буде такою ж.

29 серпня відзначається свято Спаса Нерукотворного.
Наші пращури примовляли: «Третій Спас уже й хліба припас», оскільки до цього дня новий урожай вже було зібрано. У минулі часи примічали: якщо у цей день буде заморозок, то осінь ще довго триватиме. Також спостерігали: якщо журавель відлітав до третього Спаса, то на Покрову (14 жовтня) буде морозно.

30 серпня вшановується пам'ять святого Мирона пресвітера. Здавна помітили, що саме з цього дня починався осінній листопад (першою починає скидати лист береза, за нею – липа, в'яз, черемха і наступні листяні породи). У минулі часи примічали: якщо зранку передостаннього дня літа стелився туман і було росяно, то погода буде хорошою, а осінь - гожою.

31 серпня відзначається день святих Флора і Лавра. З цього часу вже починалися осінні холодні ранки, які переходили навіть у ранкові заморозки. Останній день літа не завжди балував наших пращурів теплом: часто у цей день осідали важкі тумани, йшов дощ, дули холодні вітри. Одним словом – літо закінчувалося.

Останні теплі дні, а потім – все!
По літу і по світлу. І знову
Осені негожій, непривітній
Вклонятимусь – не зрадила б лишень...

Стає у літа усмішка осіння,
Снує собі вже ковдрочку павук,
Та я ще набираюся терпіння,
І чую літа ще останній теплий звук…

Андрій Навродський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода

Добавить в:
 
 


Центр Комплект