• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сім'я виступає заявником, пояснив Володимир Нашиванько. Комісію проводить роботодавець


Сім'я виступає заявником, пояснив Володимир Нашиванько. Комісію проводить роботодавець

З початку пандемії сім родин медпрацівників області, які померли від «ковіду», отримали від держави допомогу, повідомляє управління Фонду соціального страхування. Допомога становила від 1,5 до 1,7 мільйона гривень. Померло шість лікарів, серед них з Козельця та шостий з Ніжина, і одна медсестра, яка працювала в Чернігові.— Чи складна процедура отримання компенсації?

— У разі смерті працівника призначається комісія Держпраці (державної служби України з питань праці) з розслідування, — пояснює Володимир Нашиванько, начальник управління виконавчої дирекції в Чернігівській області Фонду соціального страхування України. — До складу комісії входять представники підприємства (в даному випадку — лікарні), Держпраці, представники Фонду. Якщо встановлюється зв’язок смерті з виконанням посадових обов’язків, з роботою, складаютьжг, де чітко написано, що це пов’язано 3 виробництвом. Тоді матеріали надають до Фонду. Заява від сім’ї і документи, включаючи акт. Фонд проводить нарахування і виплату грошей. Виконує всі терміни, затягування не відбувається. Виплати на контролі у виконавчої дирекції Фонду. Кошти перераховують безпосередньо сім’ ї померлого. Отримують одноразово. Додатково на поховання невеликі суми нараховують — за рахунок Фонду. Якщо є утриманці — непрацездатні діти, пенсіонери, — також нарахування за рахунок Фонду.

Починаючи з січня 2021 року в разі смерті медичного працівника — не обов’язково лікаря, це може бути санітарка, медсестра, — цю комісію проводить роботодавець, а не держслужба з питань праці. Роботодавець сам формує комісію, сам проводить розслідування. Це зроблено, щоб спростити процедуру, скоротити терміни отримання допомоги від держави.

* * *

На 17 серпня з початку пандемії «ковідом» в області захворіло 2798 медпрацівників, повідомляє обласний лабораторний центр МОЗ України. Усього на Чернігівщині захворіло 58022 особи. Померло 1495.

На 16 серпня три нових випадки, інформує Чернігівська Облдержадміністрація. На 15 серпня - 18.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №33 (1840) від 19 серпня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Нашиванько, медпрацівники, компенсація, ковід, Кравченко, ВісникЧ

Добавить в:
 
 


Центр Комплект